Російський Кінопром канонізував Юрія Гагаріна. Автор: kseniya_www · Опубліковано: 01.08.2013 15:59 · Розділ: Кіно

Російська кінострічка «Гагарін» про відомого космонавта не отримала позитивних відгуків європейських кінокритиків. Їм не сподобався підхід авторів фільму щодо розкриття образу головного героя. У фільмі його представили як першого героя-космонавта, непорочного, ідеального члена суспільства у якого немає жодних недоліків. Така інформація була опублікована іспанським виданням El Mundo.

Посилаючись на El Mundo, ІноТВсо відзначає, що російські урядовці звикли возвеличувати видатних людей, однак ніколи не знають, який спосіб для цього обрати. Як відомо, Юрій Гагарін у 1961 року здійснив перший політ у космічний простір, до нього жодна людина там не побувала. Незважаючи на те, що Радянський Союз припинив своє існування понад двадцять років тому, героїзмом першого космонавта неіснуючої держави продовжують захоплюватися.

Фільм тривалістю 108 хвилин знайомить глядачів із деталями польоту, здійсненого Гагаріним. Перший показ кінострічки про Юрія Гагаріна відбувся ще 6 червня. Для актора Ярослава Жалніна цей фільм мав особливе значення, оскільки вперше режисери довірили йому виконання головної ролі. Тривалість кінострічки відповідає тривалості перебування Гагаріна у космосі. Всі події фільму відзняті у вигляді спогадів першого космонавта. Более 100 каналов русскоязычного TV дають можливість насолоджуватись у вільний час переглядом улюблених фільмів та серіалів, а також дізнаватись про найсвіжіші події всього світу.

В цій космічній одіссеї космонавта, на думку іспанських журналістів, надто ідеалізували. Автор статті зауважив, що навіть один російський критик мав сміливість назвати кінокартину про російського героя космосу застарілою.

Автор цього висловлювання пояснив свої слова, підкресливши, що російські байки мають кардинально іншу мораль, ніж західні. У радянські часи, підкреслив він, шанованою людиною і героєм мали можливість стати лише ті особи, які тісно і віддано співпрацювали з урядовими структурами, інших шляхів в той період не існувало.

Фінальні сцени кінокартини присвячені успішному поверненню і вдалому приземленню першого космонавта на Землю після завершення польоту по земній орбіті. Проте у кіно не розказують про те, що Гагарін у період після польоту страждав від алкоголізму, в сім’ї теж не складалося цілком ідеально – мали місце факти подружньої зради. Не згадується у фільмі також про загадковий нещасний випадок, який став причиною смерті першого підкорювача космосу.

Зйомки фільму базувались на фактах із реального життя Гагаріна. Однак, без прихованої пропаганди не обійшлось, впевнені західні критики.


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.