В Уфі відбулася ще одна акція спрямована на розвиток велотранспорту Автор: kseniya_www · Опубліковано: 01.08.2013 15:54 · Розділ: Цікаві факти

Днями в Уфі пройшов день велосипедистів, в якому взяли участь близько 3500 осіб. Після такої акції влада знову пообіцяли жителям побудувати в місті велодоріжки з метою розвитку екологічного транспорту.

Журналісти взяли інтерв'ю в одного з учасників акції Станіслава Сиригіна. Ця людина почала своє захоплення велосипедами ще в дитинстві, коли він з іншими дітьми катався вулицями Уфи. Незабаром він почав розуміти, що велосипед, це не тільки іграшка, а транспорт, який безкоштовно може доставити на роботу або в магазин. Вже в 2007 для всіх однодумців було створено сайт в інтернеті, а також зареєстровано Союз велосипедистів Башкирії.

Сам Станіслав Сиригін є керівником фірми і фахівцем з комп'ютерної безпеки. Часто їздить на природу. Остання його подорож на Байкал склала 700 кілометрів, які група подолала за 11 днів. Сьогодні Рада велосипедистів Башкирії вимагає від влади міста подумати про екологію, а не тільки про розвиток автомобільного транспорту. В Уфі на сьогоднішній день налічується понад 300000 автомобілів, що дуже погано позначається на екології. Нехай не всі зможуть їздити на велосипеді на роботу чи на тривалі відстані, але якщо зробити в місті велосипедні доріжки, люди, принаймні, будуть їздити на велосипеді в магазин або на прогулянку. Взимку, щоб підтримувати форму можна встановити вдома велотренажеры.

На думку Станіслава, велосипедні доріжки потрібні всім. Тільки третина жителів Уфи володіють своїм транспортом, тоді як інтереси інших жителів не враховуються владою. Незважаючи на те, що на даний момент мало хто з жителів Уфи їздить на велосипеді, теоретично майбутніх велосипедистів може бути мільйон. Союз велосипедистів Башкирії провів дослідження, яке показало, що сьогодні в Уфі вже є більше 50000 велосипедистів і їх кількість постійно збільшується.

Вважається, що якщо зробити в місті велодоріжки, то це посприяє розвантаженню автомобільних трас і скоротить кількість пробок. Також розвиток велосипедного транспорту приверне увагу туристів. Сучасна проблема зростання автотранспорту скоро призведе до того, що буде абсолютно не реально пересуватися містом. Це вплине на зниження продуктивності праці. У той час на велосипеді можна пересуватися містом без проблем і пробок. Станіслав Сиригін вважає, що ідеально вирішили проблему країни Європи, які організували платний в'їзд у місто на автомобілі, а також зробили комфортні умови для розвитку велосипедного транспорту.


Інші новини розділу