Хто такий кошторисник і як ним стати? Автор: kseniya_www · Опубліковано: 31.07.2013 12:13 · Розділ: Економіка

Хто такий кошторисник? Кожен, хто задумується на будівництвом чи то власного будинку, чи то будь-якої іншої споруди знає, що без підрахунку вартості будівництва не обійтись.

Ще на етапі проектування, значення фахівця, здатного професійно розрахувати вартість майбутнього об'єкта переоцінити важко. Тому в нагоді стане кошторисник (сметчик).

Отже, кошторисник – це фахівець, який займається визначенням вартості будівництва.

Професійний кошторисник повинен бути і будівельником і економістом одночасно. Адже, окрім мінімізації витрат на будівництво, грамотний кошторисник повинен вміти уникати багатьох труднощів, які виникають в ході будівництва.

Представники цієї професії відповідальні за складання, перевірку, узгодження кошторисів на визначені види робіт, підготовку пакету тендерної документації.

Один із найважливіших етапів будівництва – складання будівельних кошторисів, оскільки основною складовою будь-якого проекту є кошторисна частина. Саме вона містить інформацію про витрати на будівництво, починаючи від ціни на будівельні матеріали та закінчуючи підключенням комунікацій до вже збудованих будинків.

Ще не так давно складати кошториси доводилось вручну. Погодьтеся, що це достатньо кропітка робота, яка потребує уваги та зосередженості до деталей. Адже від підрахунку обсягів робіт залежить якість всієї кошторисної документації.

Але час не стоїть на місці. Швидкоплинність розвитку сучасних комп’ютерних технологій у сучасному світі, дає змогу спростити і поліпшити життя людини. З’являються програми, які дозволяють зберегти час і сили на виконання тих операцій, які раніше необхідно було робити вручну. Проте, слід пам’ятати, що кошториснику треба мати достатньо високий рівень знань, щоб безпомилково працювати з програмним комплексом.

Навчитися кошторисній справі чи підвищити рівень професійних знань можна за допомогою курсів кошторисника (курсы сметчика), де можна отримати величезний багаж знань в частині розробки, підрахунку та перевірки кошторисної документації. В сучасному світі, коли будівництво набуло неабиякого поширення, професія кошторисника стала досить затребуваною.

Звичайно, окрім теоретичних знань для професійного кошторисника вкрай важливо отримати практичні навички. Тільки у випадку поєднання цих двох складових, кошторисник може досягти значних успіхів у своїй кар’єрі.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.