Свято квітів в Колумбії Автор: kseniya_www · Опубліковано: 30.07.2013 13:55 · Розділ: Цікаві факти

Квіти завжди грали важливу роль в житті кожної людини. Деякі з них використовуються в їжі, інші – в медицині. Але найбільш важливе значення – це естетична насолода. Квіти здатні викликати неповторні емоції в душі людини, з їх допомогою можна виразити свої почуття, які не можна висловити словами.

З давніх часів міста та поселення облаштовувалися яскравими квітковими клумбами, парками. На сьогодні популярними стали квіткові споруди та скульптури, як наприклад, квітковий годинник в місті Анапата Кривий Ріг, парк квітів в Дубаї, квіткові скульптури в Монреалі.

Анапа, квітковий годинник
Анапа, квітковий годинник

В різних країнах цим чудовим рослинам присвячувалися цілі свята. Так в Греції проводиться свято гіацинтів та лілій, в Китаї та Японії на протязі року святкують цвітіння окремих рослин, у Франції – свято конвалії та троянд, в Німеччині – фіалок. Але одним з найбільших в світі, яскравим та вражаючим є щорічний фестиваль «Свято квітів» (Feria de las Flores), що проходить в Колумбії в містечку Медельїн. Це свято є справжнім раєм для декількох сотень тисяч туристів.

Історія цього фестивалю починається ще з тих часів, коли Америку покоряли іспанські конкістадори. В той час індіанцям, корінним жителям Америки, доводилося переживати нескінченні негаразди від завойовників. Тому квітковий парад для місцевих жителів символізує відміну рабства. В сучасному вигляді свято проводиться з 1957 року. Воно супроводжується національними танцями та іграми, які продовжуються більше тижня. Вулиці містечка, що знаходиться на північному заході від колумбійської столиці, прикрашають розкішними квітами, букетами та вінками. Центральну площу Медельїна Plaza Mayor кращі флористи країни застилають справжнім квітковим килимом, загальна площа якого становить чотириста квадратним метрів. Цей килим є візитною карткою фестивалю.


«Свято квітів» традиційно проводиться в серпні, цього року – з 2 по 11 число. І це не даремно, адже саме в цьому місяці, як говорять організатори, місто розквітає у всій своїй красі, а балкони, тераси та сади місцевих жителів прикрашені красивими рослинами.

Гості фестивалю мають змогу стати свідками яскравої карнавальної ходи, багаточисленних виступів музикантів та театральних вистав, параду старовинних автомобілів, квіткової ярмарки. Винятковою рисою свята є хода квіткових кур’єрів – «silleteros», які несуть на своїх спинах квіткові вітрини (silletas) з величезною кількістю квітів, що символізує звільнення від тяжкого тягаря неволі.

Щорічний ярмарок «Свято квітів» перетворив Медельїн в «місто вічної весни» та «столицю орхідей».


Інші новини розділу