Льон - нове слово в утепленні приміщень Автор: kseniya_www · Опубліковано: 30.07.2013 11:51 · Розділ: Природа

Хоча наша країна займає одну з лідируючих позицій на ринку вирощування льону, та і сам льон використовується в багатьох галузях народного господарства більше тисячі років, будівельники, чомусь, довго не могли знайти застосування цій екологічно чистій культурі.

Тільки зовсім недавно проектантам стало зрозуміло, що волокнисту структуру льону можливо використовувати в якості утеплювачів приміщень замість пінопласту, який пожежонебезпечний та мінеральної вати, яка містить дуже шкідливий для органів дихання пил, що потребує захисту при роботі з нею, наприклад, коли в ній вирізаються отвори під перила из нержавеющей стали. Киев уже знайомий з новим утеплюючим волокном, але не на стільки, щоб обійти увагою цю тему.

Що ж собою представляє цей новий утеплювач. Спробуємо розібратися в його видах та функціях. Складається він, як і було написано вище, з чистого льняного волокна, яке є дуже довговічне, оскільки є вологостійким, не піддається впливу агресивної органіки, не боїться перепаду температур та ультрафіолетового випромінювання. Єдиною проблемою, яка виникає при використанні волокон льону є проблема скріплення волокон для отримання однорідного полотна (товщина полотен може складати 50 або 100 міліметрів).
Сьогодні волокна скріпляються двома способами: 1) поліефірним волокном,, 2) крохмальним клеєм.
В першому випадку до льняного волокна додається приблизно 15% поліефірних волокон, які зв’язують між собою льон. Згодом матеріал надходить до терм опічки де полімерна сполука здійснює спаювання волокон льону. В результаті ми отримуємо стійку до механічного впливу сполуку.
В другому випадку волокна склеюються між собою клеєм на основі крохмалю. При цьому в клей можливе додавання сторонніх сполук, які відповідають за інші властивості волокна. Додаючи в клей буру можна запобігти процесам гниття, утворення грибків та плісняви. Крім того вона збільшує стійкість до високих температур.
Практично всі полотна утеплювачів випускаються плитами шириною 600 міліметрів, та довжиною 1 метр. Товщина у них, як писалося раніше,- 100 міліметрів та 50 міліметрів.
Плити по 10 сантиметрів зручніші в зовнішніх монтажних роботах, оскільки не потребують розміщення 2-ох плит по 50 мм.
На дотик плити достатньо пружні і можуть монтуватися як на стіни, так і для захисту покрівлі. Коефіцієнти теплопровідності мінеральної вати, поліефірних плит та льону однакові і дорівнюють 0,035.
Плити забезпечують прекрасну звуконепроникність, але мають дуже високу паро проникність, що обумовлює потребу в пароізоляції зі сторони приміщення. Завдяки екологічності плити можна монтувати як з зовнішньої сторони, так і з внутрішньої без нанесення шкоди для здоров’я мешканців.


Інші новини розділу