Багаті не хочуть платити за освіту Автор: kseniya_www · Опубліковано: 30.07.2013 10:53 · Розділ: Освіта

Питання освіти завжди актуальне. Адже це і професія на все життя, можливість реалізувати себе. Коли цього ще не розуміє дитина, то батьки мають знати напевно. У багатьох випадках саме батьки несуть відповідальність за їхню майбутню долю. Та вступна кампанія 2013 виявила неймовірний факт – багаті не хочуть платити за освіту своїх дітей.

Центр економіки безперервної освіти Росії зафіксував, що багачі віддають своїх дітей на найдешевші комерційні місця вишів. Одне діло похизуватися дорогою іномаркою, інше – престижною освітою для свого спадкоємця. Напевно, вони вважають, що дитина і так вже забезпечена, то навіщо платити зайве. Навчитися чомусь путньому за кілька копійок навряд чи вийде. Курсы английского языка в Москве завжди непогано відвідувати, але й повноцінна вища освіта не завадить. За даними дослідження, проведеного Тетяною Клячко, директора Центру економіки безперервної освіти Держакадеміїї народного господарства і держслужби при президентові Росії, 36,9% людей з великими доходами «поступили» своїх дітей у виші, де плата за освіту не перевершує 50 тисяч рублів у рік. Це при тому, що на освіту одного старшокласника з бюджету Москви витрачається 120 тисяч рублів в рік. Ось і порівняйте, скільки має коштувати справжня освіта.

Взагалі, виші можна поділити на три категорії: престижні, середні і відверто слабкі. До четвертої категорії можна віднести виші, які просто торгують дипломами і як такої освіти не дають. Якщо ціна за освіту аж задуже низька, то напевно мова йде саме про такий вищий навчальний заклад.

Як вважає пані Тетяна, до такого вдаються батьки, які просто хочуть сховати юнаків від армії або не хочуть, щоби дівчата їхали кудись далеко на науку. Хоча це можуть бути і досить непогані навчальні заклади, але розташовані в дотаційних регіонах. Ще 12,1% сімей з високими доходами платять за освіту своїх чад від 50 до 75 тисяч рублів. Ця сума вже ближча до реальної, в крайньому разі хоч якісь знання дитина одержить. Виходить, що майже половина багатих росіян (49%) не проти, щоб їхні діти мали дипломи про вищу освіту, але не знання. Лише п’ята частина заможних людей готові платити за освіту стільки, скільки вона дійсно вартує, тобто більше 150 тисяч рублів у рік.

Питання могли би вирішити дешеві освітні кредити, але чи зарадять вони справі? По великому рахунку, все розходиться не в грошах, як можна насправді зрозуміти, а в елементарній скупості багатих людей. Але чи варто економити на освіті?


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.