Стереосистеми та музика "для душі" Автор: lesya · Опубліковано: 26.07.2013 16:08 · Розділ: Музика

Фото з www.navigator-perm.ru
Фото з www.navigator-perm.ru

На сьогоднішній день у контексті появи багатоканальних звукових систем, домашніх кінотеатрів у багатьох виникає запитання: навіщо нам знадобилися стереосистеми? І справді, навіщо витрачати гроші на колонки, якщо домашній кінотеатр дозволяє не лише слухати,але й дивитися? Та й чи такий вже важливий звук?

Ці та інші питання ми розглянемо в статті, для написання якої була использована информация с www.superstereo.ru.

По-перше, слід визначитися з важливістю звуку та звукових ефектів у нашому житті. Уявіть собі, що ви в кінотеатрі і переглядаєте якусь драматичну сцену. Якщо в цей момент вимкнути звук, саме зображення стане беземоційним, втратить свій драматизм. Зовсім інша ситуація із зображенням: якщо вимкнути його, а звук залишити, то, хоча деталі сцени пройдуть повз вашу увагу, проте загальний драматизм залишиться.

І хоча прихильники німого кіно зараз кинуться захищати своїх кумирів, та, зрештою, і ми не будемо заперечувати незрівнянну цінність цих шедеврів, все ж наша музична спадщина значно багатша. І для того, щоб повноцінно з нею ознайомитися, відчути емоції, що несуть в собі твори класиків, зрозуміти красу музикальної гармонії, необхідно мати певний набір інструментів. І цим набором повинні стати стереосистеми. Чому саме вони? Та тому, що у людини є два вуха, і двох приймачів їй цілком вистачить. Більше того, звук буде природнім, максимально наближеним до оригіналу.

У випадку з багатоканальними системами ситуація дещо інша. Використовуючи велику кількість приймачів, вони формують штучний звуковий обсяг, викривлюючи звук. Цей звук часом дуже віддалений від оригіналу. При цьому багатоканальні системи прекрасно підходять для перегляду фільмів чи відеопередач.

Однак для прослуховування музичних моно- чи стерео композицій цілком вистачить якісної стереосистеми, використання якої дозволяє уникнути багатьох недоліків багатоканальних систем. Приміром, багатоканальна система позбавлена можливості оптимальної орієнтації компонентів багатоканальної акустики в просторі щодо слухача і стін. Крім того, акустичні системи та їхні компоненти, розташовані в приміщенні, негативно впливають один на одного, Сигнал при розкладці на численні канали проходить чимало перетворень, що теж негативно позначається на його якості. Та й украй тяжко знайти багатоканальну систему, яка б чудово відтворювала як зображення, так і звук.


Інші новини розділу