43% українців вважають, що освіта в нашій державі корумпована Автор: lesya · Опубліковано: 25.07.2013 21:29 · Розділ: Освіта

Фото з corruptua.org
Фото з corruptua.org

Декілька тижнів тому спеціалістами Transparency International у співпраці з членами Gallup Association було проведено дослідження, результати якого прикро вразять багатьох українців.

Саме вони, ці результати, дозволили Віталію Шабуніну, главі правління українського Центру протидії корупції, твердити, що на даний час корупція в нашій державі досягла критичного значення. І якщо найближчим часом керівництво відомств з найвищим зафіксованим рівнем корупції не сядуть за ґрати, то, переконаний Шабунін, ситуація може загостритися настільки, що все переросте в соціальні протести.

Так, згідно з опитуванням, проведеним в рамках Global Corruption Barometer, на сьогоднішній день майже дві третіх українців (68%) готові протестувати проти корупції. При цьому 36% респондентів готові на радикальні дії у вигляді мітингів та вуличних демонстрацій. Більшість учасників опитування вважають, що протягом останніх двох років рівень корупції на території нашої країни значно зріс, а три чверті опитаних переконані, що державний сектор також став жертвою корупції. Крім того, переважною більшістю опитаних було визнано, що ті заходи, яких вживає уряд для боротьби з корупцією недостатньо і вони не показують належного результату.

Проте однозначної думки з приводу позиції влади немає – 4% опитаних вважають, що дії влади є ефективним. При цьому недовіряти владі – це вже, схоже, стало традицією для українців. Обґрунтовано чи необґрунтовано, але результати дослідження по справжньому тривожать, а особливо те, що кожен третій українець готовий взяти участь в протесті, говорить Олексій Хмара, що займає пост виконавчого директора Transparency International. Із результатів опитування видно, що від мовчазного незадоволення українці готові перейти до більш рішучих дій.

Що ж стосується конкретних сфер розгулу корупції, то першість українці віддали судовій системі. Так, саме в суді корумпованих елементів хоч греблю гати, вважає 66% опитаних. Друге місце дісталося, як і слід було очікувати, правоохоронним органам з показником в 64%, а замикає трійку корумпованих лідерів державна служба (56%). Парламенту дісталося 53% голосів, політичним партіям – 45%. Що ж стосується освіти, то 43% українців вважають, що сфера освіти також піддалася корупції. Більшість батьків висловили готовність захищати права своїх дітей. Що ж стосується студентів, то на боротьбу з корупціонерами вони готові вийти самі.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.