Онлайн освіта - новинка, запропонована українськими ВНЗ Автор: kseniya_www · Опубліковано: 25.07.2013 10:45 · Розділ: Освіта

2013/14 навчальний рік ознаменується тим, що практично всі престижні українські ВНЗ будуть пропонувати віддалене онлайн навчання, згідно з вимогами Болонського процесу.

З кожним роком все більше українських вищих навчальних закладів намагаються не відставати від зарубіжних та пропонують широкий вибір онлайн курсів по багатьом напрямкам освіти. Але, якщо в одних це є безплатною послугою, то в інших така освіта коштує від 800 до 5000 гривень.

Безплатна освіта

Для тих, кого цікавить саме безплатний пакет буде цікаво знати, що з 1 липня цього року в країні почав працювати перший проект, який отримав назву «Університет онлайн», впроваджений на базі КНУ ім. Т. Шевченка.

Поки що доступний тільки один курс – «Бренд-менеджмент», але з часом проект буде розширюватись, згідно з принципами, які діють за кордоном. Функціонуючий курс складається з відео лекцій, які читають фахівці ВНЗ, інтерактивних тестів та форуму, де студенти зможуть задавати питання, які їх зацікавили, викладачу та поспілкуватись між собою. Запис на курс вільний для всіх бажаючих. Керівник проекту Іван Приймаченко каже, що за перші сім днів існування онлайн курсу було зареєстровано більше, ніж 4000 бажаючих слухати курс, що перевищило в декілька разів самі сміливі прогнози. Нажаль, поки що не передбачена видача сертифікату по закінченню курсів, хоча це планується робити надалі.

Платні курси

Якщо ж вас цікавлять платні курси, то багато українських ВНЗ пропонують такі послуги не у відкритому доступі, а офіційно, через попередню оплату та з наступною видачею сертифікату про закінчення курсу.

Найбільшого прогресу в сегменті онлайн освіти було досягнено Київським політесом, Національним транспортним університетом, Харківським політесом та Харківським національним університетом радіоелектроніки. Ці ВНЗ пропонують біля 350 різних платних курсів. Зі слів керівника центру дистанційної підготовки Харківського політесу Миколи Сіренка, навчання на курсах здійснюється згідно з новою методикою, новими учбовими планами, які узгоджені зі специфікою віддаленого навчання та вимогами Болонського процесу.

Тематика віддаленого навчання різна. Крім, власне, самих технічних курсів, слухач може обрати гуманітарні, економічні, фундаментальні науки, а також комп’ютерні курси та ІТ технології. Київський національний торгово-економічний університет розробив дистанційний курс з менеджменту, фінансів, готельно-ресторанного бізнесу. З поточного навчального року столичний педагогічний університет ім. Драгоманова пропонує віддалене вивчення практично всіх напрямків педагогіки та психології.

Для того, щоб стати слухачем платного курсу дистанційного навчання потрібно зареєструватись на сайті навчального закладу та відправити заявку електронною поштою. Після цього вам на електронну скриньку буде відправлено лист з номером рахунку, на який потрібно буде перерахувати гроші. Після зачислення грошових коштів на рахунок ВНЗ, слухач отримує доступ до всіх навчальних матеріалів, які пропонуються вибраним курсом.

Час проходження курсу коливається від 2-3 місяців до 2-х років, в залежності від складності курсу та часу, який слухач може приділяти навчанню.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.