Жуйка викликає заклопотаність... кліматом Автор: kseniya_www · Опубліковано: 22.07.2013 16:24 · Розділ: Цікаві факти

Які тільки соціологічні дослідження не проводять учені. Особливо цікаві, а іноді забавні, результати виходять, коли є присутньою так звана "контрольна група". Цей метод полягає в тому, що "піддослідних" ділять на декілька незалежних груп, одна з яких залишається як би за межами експерименту. Найчастіше для таких досліджень запрошують студентів - народ, як відомо, легкий на підйом і що завжди потребує грошей.

Таким чином учені намагаються виявити дію різних чинників на здоров'я, сприйняття навколишнього світу і тому подібне.

Що спонукало цього разу вчених провести подібний експеримент, історія умовчує. Здавалося б, ну який вплив може робити звичайна жувальна гумка на сприйняття клімату. Якщо не враховувати рекламних роликів, коли ефект освіження граничить із стрімким заморожуванням місцевого масштабу, напевно, ніякого. Не тут то було.

Отже, дослідники набрали три групи людей, нібито для дегустації властивостей нової жуйки. Першій групі учасників дали по пластинці жувальної гумки, що викликає почуття прохолоди(з м'ятою), другої, - відчуття тепла(з корицею), а третьою не давали взагалі нічого. Останніх попросили почекати, мовляв, їх черга ще попереду. Для чистоти експерименту, їм, природно, не говорили про кінцеву мету дослідження. Попросили, поки вони розкуштують продукт і повідомлять про свої відчуття, заповнити анкети, щоб не нудьгували зайвий раз.

Запитальник покликаний був з'ясувати їх відношення до різних соціальних проблем, у тому числі і до змін клімату (глобальному потеплінню). Потім усі повідомили, що вони, якщо бажають, можуть внести свій внесок в зменшення негативних ефектів через зміну клімату. Для цієї мети, сказали, створений новий спеціальний клуб. Усіх попросили поділитися своєю думкою - чи не хочуть вони записатися в цей клуб і скільки свого особистого часу(годинника в тиждень) готові пожертвувати на благо людства.

Результати виявилися непередбачуваними, а може і навпаки. Адже щось же змусило учених провести таке дослідження. Так от. Трохи більше 30% опитаних, які вживали жувальну гумку, виявили бажання записатися в "міфічний" клуб і витратити 2,8 година для роботи в нім. У контрольній групі потенційних волонтерів виявилося усього 10% та й ті погодилися витратити в тиждень на ці справи трохи більше півгодини(0,67 години).

Більше досліджень дізнайтесь з сайту http://info-svit.org.ua/, де зібрані останні новини розвитку науки, дослідження різноманітних явищ, відповіді на самі актуальні запитання, і звичайно ж, моделювання майбутнього.


Інші новини розділу