Де і як шукати роботу Автор: lesya · Опубліковано: 18.07.2013 10:25 · Розділ: Суспільство

Фото з bygaga.com.ua
Фото з bygaga.com.ua

Більшість людей, які перебувають у пошуку роботи, насправді не знають, де її шукати. Звучить дивно, чи не так? Але судячи з того, куди вони звертаються в надії щось відшукати, саме так воно і є.

Візьмімо прості приклади. Припустимо, вам заманулося назбирати грибів. Куди ви підете? Звісно, що в ліс, адже ви знаєте, що гриби ростуть саме в лісі. Крім того, скоріше за все, ви обдзвоните своїх друзі та знайомих-грибників, щоб дізнатися, куди варто їхати, а куди краще взагалі носа не потикати.

Аналогічна ситуація з продуктами. Якщо вам потрібні харчі, ви прямуєте куди? – звісно, в продуктовий магазин.

І так в усьому: хочете за кордон, звертаєтеся в туристичну фірму, заманулося порибалити – йдете на озеро чи ріку тощо. Все це зводиться до того, що коли вам чогось треба, ви неодмінно прямуєте туди, де воно є. То чому ж з роботою все не так, і люди звертаються куди завгодно, тільки не туди,де вона дійсно може бути? Інтернет, кадрові агентства, безкоштовні оголошення – все це дуже віддалене від того, що вам дійсно потрібне.

Отож на запитання «Де шукати роботу?» відповідь може бути лише одна: «Там, де вона є», тобто в якихось конкретних компаніях.

Переконатися, що цей шлях вірний, вам допоможе статистика. За її даними, до відкритих джерел (Інтернет, газети, кадрові агентства )- доходить всього лише 15-20 відсотків вільних вакансій. Решта робочих місць в цей список не потрапляють.

Все, що вам необхідно зробити, це взяти довідник компаній міста, в якому ви мешкаєте, та обдзвонити якомога більше компаній, в яких потенційно можуть бути потрібні фахівці вашого профілю. В 20% ви з легкістю домовитеся про зустріч і зможете залишити резюме. І витратите на все це ви максимум два тижні.

Зрозуміло,що телефонним дзвінком та резюме все не обмежиться – зусиль доведеться докласти трохи більше. Проте шкурка варта вичинки, адже метод такого пошуку роботи набагато ефективніший. Та й через відкриті джерела роботу можна шукати необмежену кількість часу – рік, два, а то й довше.

Щоб якомога швидше знайти роботу, звертаючись безпосередньо в компанії, спробуйте скористатися наступними порадами.

Намагайтеся влаштувати зустріч не з відділом кадрів, а з вашим майбутнім керівником. І вже точно вам пощастить, якщо ваші професійні здібності проявляться на зустрічі з власником підприємства.

На співбесіду варто приходити не тільки з резюме, документами та витягнутими з Інтернету знаннями, як відповідати на ті чи інші питання співбесіди. Цього в більшості випадків виявиться недостатньо: вам необхідний аналіз діяльності компанії, розуміння її проблем та хоча б декілька розроблених рішень для їх вирішення.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.