Велике і мале, серйозне і смішне Автор: kseniya_www · Опубліковано: 09.07.2013 20:34 · Розділ: Розваги

Хто би сперечався, що екскаватор - техніка потрібна, корисна і дуже серйозна.
Екскаватором можна чистити вулиці від снігу і бруду, викопувати котловани під майбутню будівлю, копати шанці і окопи, закопувати і викопувати, навантажувати і розвантажувати, добувати корисні копалини наземним способом. Якщо не рахувати міні-екскаваторів, покликаних замінити кирку і лопату, «автоматизувати» марудну механічну роботу, то машина ця за означенням велика. Як і все велике та громіздке вона вимагає до себе поважного ставлення.

Але Bagger 288 перевершує все, що створено в цій царині людством за весь час свого існування. Навіть те, що він належить до классу роторних екскаваторів, котрі і так вважаються найбільшими у світі, нічого про нього не говорить. Як же тоді його охарактеризувати? Напевно, хоч якусь уяву про нього можуть дати його розміри і вага. Важить він 13,5 тонн. Його довжина – 240 метрів, а висота – 94 метри (30-40 поверховий будинок). Такі розміри важко навіть співставити з чимось реальним. Ковш максимальних розмірів, яким він може працювати, не меньше 8-поверхівки. За день роботи він здатний наповнити доверху чашу футбольного стадіону. Транспортна швидкість цього гіганта становить всього один кілометр за годину, але при цьому він тисне на землю не сильніше від звичайного пішохода. Таке вдалося завдяки встановленню 12 гусениць довжиною по 3,8 метра кожна. Створила це технічне чудовисько німецька компанія KRup спеціально для розробки вугільного кар’єра ще в 1978 році. З тих пір рекорд німецьких інженерів не подоланий і Bagger 288 залишається найбільшим екскаватором у світі. Побачити його можна на німецьких вугільних кар’єрах.

Екскаватори використовують і в рятувальних цілях, коли треба, наприклад, розгребти завали після землетрусу, тайфуну. Та інколи їхнє застосування гідне подиву. Маленьке песеня Jack Russell якимось чином залізло у каналізаційну трубу, але вибратись з неї так і не могло. Господарі вже й не знали, як витягнути домашнього улюбленця, а тому викликали комунальників з міні-екскаватором. Ті змушені були акуратно вирізати асфальтове покриття, викопати яму, розрізати трубу. Тоді один із них заліз всередину труби і досягнув нещасну тваринку. Чи варто розповідати про ту радість, котру відчувала його власниця та й сам песик, який, напевно, і забути забув про свій стрес, з’ївши смачненького.

Отак, велике і мале, серйозне і смішне присутні у нашому житті.


Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії

  Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії · Марина Левицкая · 28.06.2016 20:12

  Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.