В бельгійському ботанічному саду розцвіла "трупна квітка" Автор: lesya · Опубліковано: 09.07.2013 19:52 · Розділ: Події у світі

Цими днями в національному ботанічному саду Бельгії, розташованому в місті Мейзе, розцвіла квітка, яка носить звання найбільшої квітки в світі. Щоправда, назва у неї зовсім не така красива, як її власниця – «Трупна квітка», або Titan Arum (Amorphophallus titanum).

Вперше ця квітка розцвіла в Бельгії ще в 2008 році. Вона сягає у висоту 244 см, а важить близько 50 кілограмів. Окрім доволі відразливої назви, рослина виділяє ще більш відразливий запах – щось середнє між трупним смородом та смородом протухлої риби.

В результаті помилуватися Titan Arum можна виключно з носовою хустиною чи респіратором. Квітка має маточку жовтого кольору, висота якої може сягати від півтора до трьох метрів, і пурпурний віночок. Рослина зацвітає всього раз на 3-8 років, цвіте вона протягом 72-х годин, а її максимальна вага сягає ста кілограмів.

Незважаючи на те, що рослина жахливо смердить, експерти стверджують, що «трупна квітка» є носієм вельми потужного заряду сексуальної енергії.

Рослину було відкрито в 1878 році на індонезійському острові Суматра. Саме місцеві мешканці й охрестили її «трупною квіткою». Запах, що виділяється рослиною, привертає жуків-мертвоїдів та м'ясних мух, які й запилюють рослину. Штучним способом виростити цю рослину вдалося лише в кількох ботанічних садах в цілому світі.

А кількома тижнями раніше дивовижна рослина розцвіла в Британії. Тут в саду Візлі Королівського садівницького товариства вперше розпустила пелюстки квітка-вівцеїд, або, як її офіційно називають, Puya chilensis.

Ця рослина родом з Південної Америки, з країни Чилі. В себе на батьківщині квітка і справді ловить овець. Варто лише якійсь овечці відбитися від отари, що пасеться в горах, і заблукати, як рослина увіп’ється в тіло нещасної гострими шипами, і більше ніколи не випустить на волю. Гострі, як лезо, шипи не дають тварині вирватися, вона помирає від голоду, а її рештки перетворюються в добриво для квітки.

В британському саду квітку вирощували протягом 15 років. На сьогоднішній день вона сягає трьох метрів у висоту. Діаметр кожної квітки не перевищує п’яти сантиметрів, проте нектару в ній досить, щоб відвідувачі могли скуштувати рослину-вбивцю на смак.

«Я дуже радий, що нам нарешті вдалося «вмовити» нашу Puya chilensis зацвісти, - коментує Кара Сміт, співробітниця саду. - Ми підживлюємо її рідкими добривами, оскільки забезпечити натуральне харчування було б проблематично».

Натомість у Чилі квітку не шанують. Пастухи, ледь побачивши її на шляху отари, одразу ж спалюють рослину.

Джерело: http://www.rosbalt.ru

Інші новини розділу