У США з'явився перший пам'ятник атеїзму Автор: lesya · Опубліковано: 02.07.2013 14:15 · Розділ: Релігія

Оригінальний пам’ятник відкрився цими днями в американському штаті Флорида. Присвячений він атеїзму.

Пам’ятник атеїзму відкрився цієї суботи в місті Старк. Ініціатором відкриття стали активісти організації «Атеїсти Америки». Спершу вони вимагали суд прийняти рішення демонтувати плиту, на якій нанесені десять біблійних заповідей. Однак, так і не домігшись свого, організація відкликала свій позов, вирішивши, що їй вистачить і дозволу відкрити свій – атеїстичний - монумент неподалік біблійного. Тепер обидва пам'ятники розташовуються на площі біля суду округу Бредфорд.

За словами президента організації «Атеїстів Америки» Девіда Сильвермана (David Silverman), перше, що кидається у вічі, коли дивишся на пам'ятник, - це те, що у нього є практичне застосування. Монумент атеїзму зроблений у формі лави з тумбою, на якій викарбувані слова Томаса Джефферсона, Бенджаміна Франкліна, Джона Адамса та засновниці «Атеїстів Америки» Медлін Мюррей О'Хаір (Madalyn Murray O'Hair). Окрім того, на пам’ятник нанесені написи, які оповідають про біблійні покарання, передбачені за порушення десяти заповідей.

Церемонія відкриття цього досить-таки провокативного пам’ятника не обійшлася без сутичок. Всього на відкриття прийшло 200 осіб, запеклих атеїстів, більшість з яких скористалися можливістю сфотографуватися біля пам'ятника атеїзму. Під час церемонії відкриття через дорогу від пам’ятника протестували релігійні активісти – їх було десь із півтора десятка. Протестуючі в руках тримали плакати, на яких було написано «Посигнальте за Ісуса» та «Янкі, забирайтеся додому». Крім того, на площу, де проходила церемонія, було підігнано пікап, з якого транслювалися госпели.

За словами президента організації Сильвермана, вже в недалекому майбутньому ще як мінімум п’ятдесят таких пам’ятників з’являться по всій території країни. Про це повідомляє видання The Florida Times-Union. Сильверман в інтерв’ю журналістам підкреслив, що «Атеїсти Америки» постараються, щоб «правду помістили поряд з брехнею, а цивілізацію - з варварством».

Своєю акцією та відкриттям пам’ятника атеїсти намагалися продемонструвати, що наявність монументу з біблійними заповідями, та ще й неподалік суду, суперечить позиції відділення церкви від держави, однак, отримавши відмову, представники організації вирішили обмежитися відкриттям власного монументу.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.