Найбільший бункер світу зможе врятувати людство Автор: lesya · Опубліковано: 28.06.2013 18:07 · Розділ: Цікаві факти

Один винахідливий мешканець Каліфорнії переконаний, що його діяльність врятує людський рід від загибелі. Так, на його думку, після того, як внаслідок падіння метеориту чи атомної війни загине 99 відсотків усього населення планети, решті 1 % доведеться рятуватися будь-якими способами, і одним з таких способів стануть глибокі шахти східного Канзасу.

Роберт Вісіно, уродженець Каліфорнії, який викупив більшу частину старого сховища армії США на південно-східній околиці Атчісона, розташованого на відстані п’ятдесяти миль від Канзасу, на даний час займається створенням притулку для тих, хто вціліє після Апокаліпсису. Для цього він планує використовувати комплекс вапнякових печер, виритих у м'якій і горбистій місцевості неподалік річки Міссурі.

Роберт зізнається, що вважає себе людиною, яка виконує вкрай важливу місію. За його словами, до настання Армагедону чи глобальної пандемії «Сховище» буде прекрасним місцем для відпочинку. Більше того, кожен, хто сюди завітає, зможе отримати базові навички виживання та вміння їх застосовувати в світі в постапокаліптичний час.

Зрозуміло, що проект американця викликав неоднозначну реакцію. За твердженням експертів, те, що він принесе Роберту дохід, не підлягає сумніву, адже багатьох людей здавна приваблює тема кінця світу, і голлівудський кінематограф, який заробив мільйони на темі апокаліпсису, пандемій і нашестя інопланетних чудовиськ, є яскравим тому прикладом. Проте є й такі, хто вважає проект Вісіно безглуздою тратою часу та грошей.

Зауважимо, що печери Канзасу задовольняють всі вимоги, що ставляться до місця, яке повинне стати своєрідним «ковчегом», здатним врятувати людство. Розташовані вони на глибині 100-150 футів (30-45 метрів), при цьому володіють постійною температурою. Печери утримуються вапняковими колонами, міцність яких в шість разів перевищує міцність бетону. За словами Вісіно, двері в печеру можуть витримати мегатонний вибух на відстані в десять кілометрів.

В радіусі півтора милі (2.5 км) навколо печер розташовуватиметься загорожа з кількох рядів колючого дроту, висота якої сягатиме 2 метрів. До притулку вестимуть кілька дверей – всі вони замасковані під непоказні бетонні блоки, і здадуться хіба що під натиском повномасштабних військових дій.

Печери утворилися на початку 1880-х років в ході видобутку вапняку. Перед тим, як печери були виставлені на аукціон, армія використовувала їх в якості складів. В грудні минулого року їх можна було придбати за 1.7 млн. доларів, проте угода провалилася, і лот довелося виставити ще раз.

В результаті всього за півмільйона доларів печери придбав інвестор Кобі Коллінс. Він вирішив здати їх в оренду компанії, яка займається будівництвом бункерів. Так новоспечений власник печер познайомився з Вісіно, який викупив у нього 75% власності, залишивши Коллінса на посаді керівника місцевими справами.

Увесь комплекс складається з двох підземних, освітлених та повністю опалюваних поверхів. Одна з печер розкинулася на площі в 15 акрів, у ній розташовуються офіси, сховища, туалети та інші робочі приміщення. Це – східна печера, яка належить Коллінсу. Західна печера набагато більша за розмірами, розташована вона на площі в сорок п'ять акрів. Тут розташовуватиметься центр притулку Vivos.

Повідомляється, що бункер може вмістити більше 1000 фургонів та близько 5000 осіб. За кожен квадратний фут доведеться заплатити 1000 доларів, ще 1500 доларів коштуватиме їжа. Таким чином, за 30-футовий автомобіль та сім’ю з чотирьох осіб доведеться заплатити 30 000 доларів за місце та ще 6000 доларів за проживання. На сьогоднішній день, щоправда, продажі ще не розпочалися.

Зауважимо також, що Роберт Вісіно володіє аналогічним притулком в Індіані. Укриття розраховане на 80 осіб і дозволяє спокійно прожити протягом цілого року. Вартість місця становить 50 000 доларів для дорослого та 35 000 доларів для дитини.

Покупцям доведеться заплатити повну ціну за володіння простором в притулках. Є можливість придбати помешкання в розстрочку.

«Не важливо, хто прийде до нас в «момент істини», - говорить Вісіно. «Скоріш за все, вони не потраплять всередину. Я чув, як люди кажуть: «мені вистачить побачити вхід». Добре, і де ж він? Ви не знаєте проходів у наші таємні притулки, тому під час трагедії ваші гроші будуть абсолютно непотрібними».

Джерело: http://mixednews.ru

Інші новини розділу