В Італії вийшов путівник ресторанів, які не платять рекетирам Автор: lesya · Опубліковано: 26.06.2013 20:27 · Розділ: Кримінал

Нещодавно на цікавий та неординарний крок зважилися члени італійської федерації, діяльність якої спрямована на припинення рекету в країні. В рамках боротьби з незаконним вимаганням грошей активісти організації склали путівник по півдню країни, вільного від впливу мафії.

Як повідомляє
http://iday.com.ua/novosti-v-mire, Брошура вийшла під назвою «Плати тим, хто не платить», і в ній перелічено більше тисячі готелів, ресторанів, барів та магазинів, які відмовилися платити відступні рекетирам. В путівнику мова йде про заклади, розташовані в таких регіонах, як Сицилія, Кампанія, Калабрія та Апулія.

В передмові до видання президент FAI Тано Грассо зазначив, що кожен покупець при оплаті товарів і послуг в Італії повинен пам’ятати одну дуже важливу річ: купуючи товар чи відпочиваючи в закладах, які платять відступні, ви мимоволі сприяєте розвиткові та процвітанню злочинних організацій.

Трохи раніше рекет був украй розповсюдженим явищем на півдні Італії. Рекетирів тут почали називати італійським словом pizzo, що з сицилійського діалекту перекладається як «дзьоб».

Таке порівняння натякає на схожість мафії, що знекровлює здоровий бізнес, з птахом, який збирає нектар з квітучих рослин.

Лише в 90-х роках минулого століття традиції платити відступні почали ламатися. Перший крок у даному напрямі зробила сицилійська фабрика Libero Grassi, що займалася виробництвом одягу. У 1991 році керівництво фабрики написало відкритого листа в місцеву газету, в якому відмовлялося сплачувати гроші рекетирам. Звернення починалося словами «Дорогий вимагач». Проте такий сміливий та відважний крок не допоміг фабриці позбутися зазіхань рекетирів – всього через кілька днів після публікації листа Libero Grassi обікрали рівно на таку суму, яку вимагали рекетири в якості відступних. Пройшло ще кілька місяців, і керівника компанії застрелили на вулиці в Палермо.

І лише через тринадцять років, в 2004-му, в країні сформувався цілий рух, що отримав назву Addio Pizzo (Прощай, дзьоб). Основна діяльність руху спрямована на боротьбу з поборами, які вимагає від чесних бізнесменів місцева мафія. Засновниками руху стали декілька друзів, які вирішили відкрити паб у Палермо. В рамках кампанії по боротьбі з рекетом вони розклеїли в центрі міста плакати з гаслом «Платити дзьобам - означає не поважати себе». Їхня ініціатива не залишилася без уваги, і всього через деякий час бізнесмени по всьому півдню Італії почали розклеювали на своїх підприємствах стікери з аналогічними написами.

За словами учасників кампанії, такий крок, незважаючи на певну безглуздість, є досить виправданим та неочікувано ефективним - вже наявність такого плакату на дверях компанії допомагає врятуватися від мафії.


Інші новини розділу