В музеї Манчестера "ожила" статуетка єгипетського бога - тепер всім загрожує "прокляття фараонів" Автор: lesya · Опубліковано: 24.06.2013 19:09 · Розділ: Наука

Цікаві й таємничі події відбуваються в Манчестерському музеї, над розгадкою яких ламають голову дослідники. Нещодавно камери відеоспостереження, розташовані в залах музею, зафіксували момент, як одна єгипетська статуетка повертається на 180 градусів без будь-якого зовнішнього впливу. Не знайшовши наукового пояснення, деякі експерти списують все на та зване «прокляття фараонів».

Інформація про цю дивну подію з’явилася нещодавно на сторінках авторитетного британського видання The Daily Mail.

На відео видно, як єгипетська статуетка заввишки 40 сантиметрів, що зображає єгипетського бога, повелителя загробного світу Осіріса, повертається навколо своєї осі на 180 градусів. Цілодобове спостереження за статуеткою, знайденою близько 80 років тому в гробниці одного з фараонів, було встановлене після того, як працівники музею помітили дивну «поведінку» скульптури.

Вирішивши з’ясувати, в чому річ, та чи не докладає до цієї справи рук хтось із працівників музею, вони й встановили відеонагляд, проте ніяких більш-менш реалістичних пояснень цього феномену так і не отримали. Тепер за справу взялися єгиптологи, які все частіше згадують про таємниче та зловісне «прокляття фараонів».

Нагадаємо, що, згідно з легендою, прокляття фараонів падає на кожного, хто насмілиться торкнутися могил царських осіб та мумій Стародавнього Єгипту. Це повір'я багато вчених пов’язують з випадками смерті, що сталися протягом кількох років після розкриття могили Тутанхамона в 1922 році.

Деякі експерти пов’язують прокляття і з розкопками могил, що знаходилися за межами Єгипту - могили Тамерлана в Самарканді (1941), гробниці Казимира Великого у Кракові (1973) і, мумії Еці в Альпах (1991). До цих пір наукового пояснення цей феномен так і не отримав.

Що ж стосується статуетки, то вона наводить жах на багатьох. Стоїть вона в скляній вітрині, і на відео видно, що статуетка повільно та впевнено повертається навколо своєї осі. Якщо переглядати ролик в прискореному режимі, рухи єгипетського бога стають особливо помітними.

Намагаючись пояснити це явище, Брайан Кокс, британський фізик, вдався до поняття диференціального тертя. За його словами, саме внаслідок тертя каменю об скло вітрини, викликаного вібраціями, що виникають через кроки відвідувачів, експонат і починав свій рух. Проте куратор з такою думкою категорично не згоден: за його словами, статуетка стоїть на тому місці, де стояла раніше, однак рухатися вона почала лише недавно.

Джерело: http://www.newsru.co.il

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.