В давнину татуювання носили медичний характер Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.07.2009 10:45 · Розділ: Наука

Вчені з'ясували, що перші татуювання робилися з сажі, більш того, вони мали скоріше медичне значення ніж декоративне. Науковці дійшли таких висновків, вивчаючи гарно збережені останки тірольської людини віком більше 5300 років, що були виявлені в альпійських горах поблизу кордону Італії і Австрії в 1991 році.

Фото взяте з сайту newscientist.com
Фото взяте з сайту newscientist.com

З того часу, вчені аналізували одяг тірольця, виявили низку захворювань, якими він за життя хворів - від артриту до проблем зі спиною та шлунком - і, навіть, вивчили його геном. Проте, найбільше зацікавило дослідників татуювання на його тілі у формі хрестів та груп ліній, деякі з яких розміщувалися біля акупунктурних точок, що й дало підстави робити припущення про лікувальне призначення цих малюнків на шкірі. А ретельне вивчення зразків шкіри з допомогою оптичного та електронного мікроскопів показало, що при нанесенні тату використовувалося чорнило, виготовлене з сажі.

Слід зазначити, що на тілі стародавньої людини немає жодних слідів, які б могли відкрити таємницю, яким чином робилися татуювання. Вчені припускають, що тірольці використовували колючки, щоб проколоти шкіру та ввести чорнило.

Джерело smolensknews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.