3 найбільш моторошні досягнення робототехніки останнього періоду Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2013 20:05 · Розділ: Наука

хороший сайт
хороший сайт

Досягнення сучасної науки настільки вражаючі, що часом для пересічної людини можуть бути незрозумілими, а іноді навіть моторошними… Особливо, коли мова йде про роботів, електронні мізки яких здатні на такі речі, що аж мурашки по спині бігають… Останні досягнення в галузі робототехніки та штучно інтелекту виглядають просто неймовірними.

1. Робот-шизофренік. Дослідники Техаського університету в Остіні зімітували психічне захворювання у комп'ютера, змусивши штучний інтелект «захворіти» шизофренію. В центрі експерименту опинився комп'ютер DISCERN – модель біологічної нейронної мережі, що імітує роботу людського мозку. Перед тим, як спробувати відтворити механізм цього психічного розладу, вчені вдалися до однієї теорії, згідно з якою причиною шизофренії є те, що мозок хворого обробляє і запам’ятовує занадто багато інформації, часом зовсім непотрібної.

Вчені вирішили перевірити цю теорію на практиці. Вони завантажили на комп'ютер безліч історій.

І поки машина могла зберігати в пам'яті лише ключові деталі, вона працювала безперебійно, інормально відтворюючи засвоєний матеріал.

Після цього дослідники змусили програму запам’ятовувати всі деталі – і важливі, і не дуже, в результаті чого вийшов… справжній комп’ютер-шизофренік. Він не лише не зміг запам’ятати те, чому його навчали, а взагалі виявився нездатним зв’язати докупи кілька слів.

Більше того, комп’ютер взяв на себе відповідальність за терористичний акт, заявивши дослідникам, що встановив бомбу. Сталося це в результаті того, що в «голові» робота переплуталася доповідь третьої особи про вибух, влаштований терористами, та його власна пам’ять. Потім комп’ютер почав говорити про себе в третій особі, не розуміючи, ким він на даний час являється.

2. Робот-брехун. Американські вчені під керівництвом професора Роланда Аркіна в рамках експерименту навчила двох роботів хитрувати і обманювати. Всього об’єктами експерименту стали два роботи – один з них повинен був ховатися, інший – його наздоганяти. При цьому на шляху роботів встановлювалися перешкоди, які перекидалися в міру їх пересування. Таким чином, перевернуті першим роботом перешкоди вказували другому шлях до сховку.

Через деякий час перший робот почав зумисне перекидати перешкоди, щоб збити з пантелику свого переслідувача, а сам ховався подалі від усього цього безладу. В результаті робот навчився - самостійно! - обманювати свого супротивника в 75% часу експерименту.

3. Робот-провидець під назвою «Наутілус» перевершив навіть найбільш сміливі очікування його розробників – він виявив місце розташування терориста №1 Осами бен Ладена.

Ні, не думайте, що робот увірвався у двері до Осами з гарматою в руках, зовсім ні – він виявив, де знаходиться терорист, вже після того, як його було вбито. Американському уряду і його союзникам на виявлення Осами знадобилося 11 років, дві війни, два президенти і мільярди доларів. Комп’ютер справився зі значно меншими затратами – йому вистачило лише проаналізувати новини, що мають відношення до лідера терористів, і пов'язати точки його передбачуваного розташування.

Крім того, «Наутілус» передбачив протести Арабської весни, просто переглядаючи публікації та визначаючи їх «настрій».

Джерело: http://gearmix.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.