Канадські вчені звинуватили в клімаксі чоловіків Автор: lesya · Опубліковано: 17.06.2013 23:09 · Розділ: Наука

Чоловіки обирали молодших партнерок
Чоловіки обирали молодших партнерок

Вчених давно цікавило, чому жінки з віком втрачають здатність народжувати дітей. Висувалося безліч версій, і ось нещодавно канадські вчені вирішили перекласти всю вину за настання менопаузи у жінок на плечі чоловіків.

Відповідне дослідження проводилося експертами з еволюційної генетики з канадського університету Макмастера. Вони переконані, що клімакс виник в результаті еволюційного розвитку. Представники чоловічої статі надавали перевагу дедалі молодшим жінкам, в результаті чого в жінок похилого віку зникла потреба в здатності народжувати дітей.

Втрата сенсу здатності до зачаття спричинила виникнення менопаузи. З висновком канадців, щоправда, не погодилися британські вчені, які переконують, що саме менопауза стала причиною того, що чоловіки почали вибирати молодших жінок.

Це запитання стоїть особливо гостро у контексті того, що homo sapiens є єдиним видом, в якому самка втрачає здатність до народжування. Раніше вважалося, що з віком жінка втрачає сили та змогу виростити власних дітей, тому їй відводилася роль бабусі, яка повинна була допомогти виростити дітей жінкам молодшим.

Канадці запропонували цілком протилежну версію. За допомогою комп'ютерного моделювання вони провели ряд розрахунків, які наштовхнули їх на думку, що в ході еволюції виробилося «переважне спарювання», згідно з яким чоловіки в будь-якому віці вибирали собі в якості партнерок жінок, молодших за себе. В результаті літнім жінкам народжувати дітей сенсу не було.

За словами професора Рама Сінгха, в рамках дослідження до уваги бралися особливості розвитку людини багато тисяч років тому, без урахування сучасних суспільних тенденцій.

Сьогодні ж ситуація змінюється. В середньому клімакс у британських жінок настає у віці 52 років. Після цього представниці прекрасної статі живуть ще 30 років. За твердженням професора Сінгха, зростання тривалості життя і той факт, що жінки почали народжувати дітей в більш пізньому віці, відсуне початок настання менопаузи.

«Змінюється соціальна система. Сьогодні жінки заводять сім'ї пізніше, оскільки спершу вони думають про освіту і кар'єру», - пояснив учений. Він вважає, що ці зміни закладатимуться в генах, і передаватимуться донькам, в результаті чого з часом вік настання клімаксу суттєво збільшиться.

Джерело: http://www.bbc.co.uk

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.