Симптоми відмови від кави визнано діагнозом Автор: lesya · Опубліковано: 14.06.2013 17:04 · Розділ: Краса і здоров'я

Кофеїн, який вважається одним з найбільш безпечних наркотиків і заряджає нас енергією, виявляється, не такий уже й безпечний, і не лише в фізичному плані. Нещодавно американці провели нове дослідження, в рамках якого з’ясували, що кофеїн, а точніше, відмова від нього, є причиною як мінімум двох психічних розладів.

Реакція на результати дослідження професійного співтовариства була неоднозначною – тому, що цей розлад було включено до списку діагнозів.

«Кофеїнова інтоксикація та відмова від кофеїну – доволі поширені явища, проте вони вкрай рідко стають причиною таких клінічних порушень, щоб можна було визнати їх розладами, - говорять спеціалісти. - Ми не повинні поширювати медичні поняття на всі сторони життя та перетворювати кожного в пацієнта».

Натомість професор психіатрії Алан Бадні, навпаки, вважає дані діагнози «клінічно значущими». Він переконаний, що вони стануть в нагоді практикуючим фахівцям.

Насправді ж симптоми відмови від кофеїну збігаються з симптомами інших розладів та захворювань. Медикам неодноразово доводилося чути, що пацієнти йшли до лікаря через хронічні головні болі, вважаючи, що у них грип, а згодом виявлялося, що причина болів криється у відмові від кофеїну.

Результати дослідження ще раз підтвердили, що кофеїн може бути корисний для здоров'я, проте лікарі радять утриматися від вживання напоїв з кофеїном особам, які страждають тривожністю, гіпертонією, безсонням та діабетом.

Згідно з прийнятими нормами, діагноз «відмова від кофеїну» ставитимуть в тому випадку, коли протягом першої доби після припинення чи скорочення прийому кави у пацієнта спостерігаються як мінімум три з п'яти наступних симптомів: головний біль, втома та запаморочення, пригнічений стан або ж підвищена дратівливість, зниження здатності зосередитися тощо.

Що ж стосується іншого діагнозу - інтоксикації кофеїном,то його основними симптомами є занепокоєння, почервоніння обличчя, нервозність, безсоння, м'язові судоми, перебої серцевого ритму, незв'язність думки та мови. Такий діагноз ставиться у випадку, якщо у пацієнта виявляють п'ять з більше ніж десяти симптомів.

В результаті дослідження також виявилося, що головні болі спостерігаються в половини людей, які відмовилися від кофеїну, а приблизно 13% страждають порушенням дієздатності.

При цьому зовсім відмовлятися від кави фахівці не радять: любителям кави, які не хочуть повністю розлучатися з кофеїном, але й залежати від нього теж не хочуть, лікарі радять пити каву нерегулярно, стараючись обмежуватися 100 міліграмами напою.

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.