Як змусити дитину вчити уроки Автор: lesya · Опубліковано: 09.06.2013 13:31 · Розділ: Освіта

Скачати ГДЗ можна з Ітернету
Скачати ГДЗ можна з Ітернету

Наша система освіти передбачає обов’язкову наявність домашніх завдань, при цьому задають їх навіть у початковій школі. Добре, якщо дитина охоче береться за виконання заданого: батькам залишається лише перевіряти виконане. Та якщо малюк з тих чи інших причин відмовляється виконувати домашнє завдання, доведеться докласти трохи більше зусиль.

Як не дивно,психологи радять не змушувати дитину виконувати домашні завдання. Якщо ваш малюк навчається в початкових класах, спробуйте піти на хитрість: скажіть школяреві, що завтра до школи він йти не буде. Так-так, до школи замість нього підете ви. Поясніть дитині, що для цього вам доведеться відпроситися з роботи, повідомивши начальству, що вона не виконала уроки. Та й у школі всім доведеться розповісти, що уроки син чи донька не вивчили, отож до школи довелося йти вам. Така заява навряд чи викличе у дитини бажання ігнорувати виконання домашнього завдання.

Якщо ж це не допомагає, спробуйте дізнатися, чому в дитини нема бажання вчити уроки. Можливо, конфлікт з учителем чи однокласниками відбив охоту до навчання, а може, на те були інші причини. Головне – діяти ненав’язливо та м’яко.

Заохотити дитину до виконання домашніх завдань можуть ГДЗ онлайн – рішення завдань з легкими та доступними поясненнями допоможуть дитині засвоїти пропущений матеріал, чи зрозуміти те, про що на уроці іноді буває соромно запитати. При цьому слід пам’ятати, що ГДЗ – це, скоріше, допомога для батьків, які зможуть доступною мовою пояснити підлітку складні теми і завдання, тому не варто, щоб діти займалися самостійно: вони можуть просто переписувати відповіді, не вникаючи в суть завдання. Не легко вивчити складні поняття, тому починати вивчення потрібно із основ, незалежно від того, чи це медицина, чи математика.

До речі, що стосується домашніх завдань, то з їх приводу точаться неоднозначні дискусії. Приміром, в деяких країнах світу додому учням взагалі не задають нічого – весь матеріал засвоюється за час шкільних занять. В минулому році домашні завдання відмінили у Франції, а у США на виконання завдань, що задають на самостійне опрацювання вдома, виділяють шкільні години. При цьому завдання пишуться не в зошитах, а на окремих аркушах, які згодом підшиваються до папки. Вважається, що відсутність домашніх завдань дає школярам більше свободи, яка високо ціниться сьогодні в багатьох країнах світу. Однак без навчання вдома школярі втрачають здатність до самодисципліни, а це, звісна річ, негативно може позначитися на їхньому майбутньому житті.

Читайте також статтю Як правильно виховувати дитину?


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.