"Я щаслива, що я повія": в Бразилії заборонили рекламу проституток Автор: lesya · Опубліковано: 05.06.2013 21:25 · Розділ: Події у світі

Нещодавно у Бразилії розгорівся скандал, в центрі якої опинилися представниці найдавнішої професії, а точніше, їхня репутація: в Мережі з’явилася реклама, яка демонструвала «щасливих повій». Реклама стала частиною широкої кампанії бразильського уряду, націленої на боротьбу з упередженнями проти працівників секс-індустрії.

Однак цими днями Міністерство охорони здоров'я країни прийняло рішення відмовитися від кампанії в Інтернеті, яка проходила під гаслом «Я щаслива, що я повія». Однією з цілей, яку ставила перед собою кампанія, була боротьба з венеричними захворюваннями.

З приводу кампанії, що розгорнулося, міністр охорони здоров'я країни Олександр Паділья заявив, що офіційно не схвалював цього гасла, і що його можна інтерпретувати неправильно. А критики справедливо зауважують, що гасло можна сприйняти як вихваляння проституції.

Міністр охорони здоров’я також розповів, що це гасло з'явилося на сайті міністерства в якості експерименту, однак відомство не мало планів публікувати його і робити доступним для широкого кола читачів.

«До тих пір, поки я займаю цей пост, такий лозунг просто не може бути частиною нашої кампанії», - розповів він представникам інформаційного агентства Agencia Estado.

В принципі, схожі кампанії – звичні для бразильського уряду, і його політика завоювала визнання в багатьох країнах світу. Зокрема це стосується програми боротьби зі СНІДом, частиною якої стало поширення безкоштовних презервативів. Проте в низки діячів навіть такий крок викликає обурення – країна, як-не-як, католицька, отож з релігійної точки зору використання презервативів неприпустиме.

В результаті кількість незадоволених кампанією Міністерства охорони здоров’я в межах самої країни невпинно зростає.

З цієї причини в минулому році відомству довелося відмовитися від відео, знятого для періоду карнавалів, в якому центральними постатями були двійко гомосексуалістів. За словами представників міністерства, нинішня кампанія по боротьбі з венеричними захворюваннями буде продовжуватися, однак уже без реклами про «щасливих повій». А на зміну їм прийде нове гасло – «Не соромлюся користуватися презервативом».

Останнім часом у Бразилії ситуація з секс-індустрією досить-таки складна. Багато дітей з бідних сімей починають займатися проституцією в дуже ранньому віці. І федеральна та місцева влада обіцяють вирішити цю проблему вже найближчим часом. Та, схоже, поки що робляться кроки лише у протилежному напрямку...

Джерело: http://www.bbc.co.uk

Інші новини розділу