"Французький поцілунок" потрапив до словника Автор: lesya · Опубліковано: 31.05.2013 16:14 · Розділ: Події у світі

Фото з enzoclub.ru
Фото з enzoclub.ru

Упорядники французького тлумачного словника Le Petit Robert вирішили внести до нього поняття «французький поцілунок», а також уточнили значення слова шлюб. Нове видання словника повинне надійти в продаж вже на наступний четвер. Зауважимо, що словник оновлюється щорічно - до нього входять все нові й нові слова та їх пояснення.

За словами директора видавничого дому, який випустив словник, Лоуренс Лапорт, у французькій мові завжди було безліч виразів, що вживалися на позначення знаменитого французького поцілунку, проте єдиного слова ніколи не існувало. А тепер, зваживши все-таки на світову популярність цього терміну, упорядники вирішили внести до словника нову лексему - galocher, яка вживатиметься на позначення поцілунку з язиком.

Разом з цим, Лоуренс Лапорт жартома зазначила, що відсутність слова, яке б означало це поняття, ніколи не заважала їм цього «робити». Після її заяви послідували жарти скептиків, здебільшого мешканців країн СНД: мовляв, в колишньому СРСР сексу взагалі не було, і нічого, нації не повимирали…

Окрім «французького поцілунку» до словника було внесене уточнення поняття "шлюб". Приводом для цього стало прийняття закону, який дозволяє громадянам Франції вступати в одностатеві шлюби. Більше того, згідно із законом одностатеві пари матимуть право на всиновлення дітей. Тепер у словнику поняття «шлюб» має наступне пояснення: «законний союз чоловіка та жінки, а в деяких правових системах - двох людей однієї статі».

Закон, що дозволяє одностатеві шлюби у Франції, був підписаний президентом Франції Франсуа Олландом 18 травня. Схоже, він сильно потішив представників сексуальних меншин, які ніби з ланцюга зірвалися: не пройшло й двох тижнів, як у країні було укладено перший гей-шлюб. 29 травня в місті Монпельє одружилися 30-річний Бруно Буало та 40-річний Венсан Отен.

Церемонію довелося охороняти поліцейським – у Франції далеко не всі задоволені прийняттям закону, однак, як би там не було, президента обрали самі французи, а він просто дотримався свої обіцянки: в ході передвиборної програми Олланд обіцяв легалізувати одностатеві шлюби, і дотримався свого слова. Весільну церемонію на півдні країни відвідав прес-секретар уряду Валло-Белькасем. А охороняли її кілька десятків поліцейських.

Незважаючи на неоднозначне ставлення до закону та масові протести, мешканці міста сприйняли подію досить відсторонено, не приєднуючись до жодної зі сторін.

Джерело: http://www.gazeta.ru

Інші новини розділу