Суд оштрафував киянина майже на 2 млн грн за критику в Інтернеті Автор: lesya · Опубліковано: 31.05.2013 13:05 · Розділ: Суспільство

Напевне, критикувати когось одному киянину навряд чи більше захочеться, адже тепер він отримав урок на все життя: йому доведеться заплатити два мільйони гривень за критику компанії-забудовника в Інтернеті. Так, цими днями столичний суд ухвалив рішення стягнути з місцевого мешканця кругленьку суму в чотирнадцять мільйонів гривень (1,75 мільйона доларів) за те, що він своєю критикою в Мережі завдав чималих збитків будівельній компанії.

Киянин Антон Панків нещодавно придбав квартиру, що розташовується в престижному будинку на березі Дніпра. З вікон розкішних апартаментів відкривається прекрасний вид на Києво-Печерську лавру. Однак мешканці будинку, як і новоспечений власник, виявилися незадоволені низкою моментів, вважаючи їх несправедливими. Найбільше незадоволення мешканців викликала вартість комунальних послуг, яка виявилася в кілька разів вищою від середньої вартості по Києву. Такий стан речей мешканці вважають несправедливим, і вони вирішили об’єднати свої сили, щоб розкритикувати забудовника в Інтернеті. Для цього було створено спеціальний сайт.

Власне, він і став приводом звернення до суду. На цьому сайті активісти розгорнули широку критику компанії St Sophia Homes, власністю якої і є будинок. На сайті використовувався логотип St Sophia, і забудовник вирішив пов’язати це з падінням темпів продажів квартир на цілих 40% за кілька місяців 2012 року. Як не дивно, але суд задовольнив позов, назвавши використання інтелектуальної власності компанії-забудовника незаконним.

«Зрозуміло, що цей сайт заважає їм жити, і забудовник хоче його закрити – в цьому вся правда», - говорить Панків. Незважаючи на те, що критиків було декілька, саме Панків став відповідачем, оскільки на його ім’я й було зареєстровано доменне ім’я сайту.

Однак чоловік вирішив так просто не здаватися. Тепер він готує апеляцію, намагаючись відсудити свої гроші, які вважає незаконно відібраними. Панків планує прописати в квартирі малолітніх дітей - тоді відібрати її буде важче. Таким чином чоловік хоче перестрахуватися на випадок, якщо суд не задовольнить вимоги апеляції.

Захищати чоловіка взялася відомий київський адвокат на ім’я Тетяна Монтян. Випадок, що стався, вона вважає прецедентним. За її словами, до цього часу ще ніхто не додумувався брати гроші за те, що люди говорять і думають. Якщо так піде далі, то будь-яку людину в країні можуть розорити і пустити по світу з торбами.

Джерело: http://news.rambler.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.