У Єгипті пропонують заборонити балет - "мистецтво, яке порочить іслам" Автор: lesya · Опубліковано: 31.05.2013 11:13 · Розділ: Культура

Прихід до влади у Єгипті ісламістів потягнув за собою ряд заборон, які шокують європейський світ. Спершу було обмежено права туристів, які, до слова, приносять країні чималий дохід, згодом хтось із влади висунув пропозицію зруйнувати Єгипетські піраміди. А тепер в країні вирішили законодавчо заборонити балет, який, мовляв, «ганьбить іслам».

Таку пропозицію виніс депутат єгипетської Ради Гамаль Хамед, зазначивши, що він не виступає проти мистецтва в цілому, а лише проти «поширення зла, аморальності, непристойності і пороку під виглядом культури». За його словами, в балеті немає нічого доброго, крім хіба що оголених танцюристів.

Такий крок викликав протест з боку діячів культури Єгипту. Вони організували акцію, спрямовану проти зміни директора Каїрської опери, яка є найбільшим на території Близького Сходу театром опери та балету.

Так, на початку цього тижня було оголошено про зміну дирекції театру, який тепер відійшов до рук Реди аль-Вакіля, відомого оперного співака. Особисто проти нього культурні діячі нічого не мають, проте з його приходом фінансування на утримання іноземної трупи скоротилося вдвічі. В результаті іноземні актори почали покидати театр.

Масла у вогонь підлила й пропозиція повної заборони балету, з якою виступив Гамаль Хамед. Скандальну заяву було зроблено в рамках виступу політика на засіданні комітету з культури, інформації та туризму, на якому проходило обговорення бюджету на новий фінансовий рік.

Звільнення колишнього директора Інес Абдель Даім, пропозиція закрити експериментальну школу сучасного танцю та скорочення фінансування спричинило те, що декілька працівників Міністерства культури подали у відставку. Тепер протестуючі вимагають відставки самого міністра. А члени профспілки діячів мистецтв подали на салафітского депутата Гамаля Хамеда до суду.

Нагадаємо, що Каїрська опера, заснована в XIX столітті, протягом тривалого часу вважалася найбільшою на Близькому Сході. Балетну трупу формували протягом багатьох років, запрошуючи артистів з-за кордону.

В той же час гастролі зарубіжних труп викликали непереборний інтерес місцевої публіки, спектаклі привертали увагу преси, і майже завжди в театрі був повний аншлаг. Тепер єгиптян вирішили позбавити цього задоволення.

Знамениту оперу Джузеппе Верді «Аїда» вперше було поставлено саме на каїрській сцені. Прем’єра відбулася в далекому 1871 році, а сама вона була написана на прохання влади Єгипту з нагоди початку роботи театру і приурочена до відкриття Суецького каналу.

Джерело: http://www.trud.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?