Американець вирішив продати своє місце в раю Автор: lesya · Опубліковано: 30.05.2013 08:19 · Розділ: Цікаві факти

На аукціонах частенько виставляються лоти, досить незвичні та незрозумілі: старі гамбургери, піца із зображенням когось із знаменитостей, особисті речі багатьох зірок - і за все це охочі платять чималі гроші. Продаються й речі нематеріальні: душі, невинність і ще щось в цьому ж дусі. І ось список останніх нещодавно поповнився ще одним лотом - 30-річний американець Арі Мандель виставив на інтернет-аукціоні eBay «своє місце в раю». Стартова ціна цього дивовижного лоту склала 99 центів, однак всього за кілька годин знайшлись охочі заплатити за неї близько 100 тисяч доларів.

Такий крок особливо дивний у контексті того, що Арі народився та виріс в єврейській хасидській сім’ї, що мешкала в передмісті Нью-Йорка. Проте сім років тому Мандель переглянув свої погляди на життя, вирішивши його кардинально змінити. 23-ріний Арі перестав дотримуватися єврейських традицій і вступив до Університету Нью-Йорка. Тепер він переконаний, що «загробне життя» для нього абсолютно нічого не значить, тому й вирішив продати «місце в раю», яке до сих пір йому по праву належало.

Коментуючи свій лот, чоловік докладно пояснив, звідки в нього стільки впевненості, що «на небесах» для нього гарантоване місце.

Арі Мандель в юності старанно вивчав Тору і протягом свого не такого уже тривалого життя зробив чимало добрих справ. Так, для прикладу, він вступив до лав армії США, де йому довелося рятувати людські життя після землетрусу на Гаїті. І хоча чоловік тепер не дотримується кашруту, зате він до цього часу слухає єврейську музику.

Арі, який на аукціоні eBay виставив лот під псевдонімом «Rachmuna Litzlon», що перекладається як «Господь береже нас»), вказав, що у нього сім братів. І коли він помре, родичі прочитають по ньому Кадиш. Чоловік також дав обіцянку ніколи не повертатися в лоно іудаїзму, щоб не претендувати на своє «місце в раю».

В інтерв'ю ізраїльським журналістам Арі Мандель зізнався, що був здивований, коли побачив, як за його лот ведеться відчайдушна торгівля.

Проте грошей Мандель не отримає, і 100 000 доларів так і залишаться в гаманці свого власника, якому так хотілося потрапити до раю. Справа в тому, що адміністрація сайту eBay зняла його лот з торгів, заявивши, що «місце в раю» не можна назвати чимось матеріальним, тому його не можна продавати в рамках даного аукціону.

Говорячи з журналістами, Арі Мандель ще раз підкреслив: рішення адміністрації eBay зайвий раз доводить, що «загробне життя є химерою». Проте чоловік не виключив, що лот був знятий просто тому, що власники eBay - атеїсти.

Джерело: www.newsru.co.il

Інші новини розділу