Обама присягне завтра на Біблії, на якій давав обітницю Авраам Лінкольн Автор: Lussilda · Опубліковано: 19.01.2009 13:51 · Розділ: Події у світі

Перший в історії Америки афроамериканець, що виграв президентську гонку - Барак Обама, готується вступити в законне правління Білим домом. Інавгурація призначена на південь 20 січня 2009 року.

Ще з 14 січня розпочався процес передачі влади з формування групи помічників, які відповідатимуть за підготовку приходу до влади нової президентської адміністрації.

Інавгурація Барака Обами повинна стати найдорожчою за весь час, витрати на неї, як очікується, перевищать 150 млн. доларів, повідомляє Инопресса. Це затьмарює суму, витрачену на інавгурацію Джорджа Буша в 2005 році (42,3 млн. доларів), як і об'єм витрат на інавгурацію Біла Клінтона в 1993 році (33 млн. доларів).

В неділю 18 січня у Вашингтоні поблизу меморіалу Лінкольну відбувся святковий концерт, на якому виступили зірки світової музики: група U2, Брюс Спрінгстін, Стівен Уандер, співачки Шеріл Кроу, Бейонс, Шакіра та інші виконавці. Цей концерт став першим в серії святкових заходів, присвячених інавгурації. Зокрема, 19 січня відбудеться шоу Hey, America Feels Kinda Cool Again, а 20 січня ще один концерт пройде в Центрі мистецтв Хармана. Після концерту Барак Обама виступив з вітальною промовою.

Вся Америка готується до церемонії вступу на посаду новообраного президента. Глянцеві журнали обговорюють сукню першої леді Америки, а губернатори складають промови. А квитки на парад з нагоди інавгурації були розпродані за 1 хвилину з початку офіційного продажу.

Як повідомляє Українська правда (ПРАВДА.com.ua) із посиланням на компанію-продавця квитків Ticketmaster, вартість квитків була лише 25 доларів, але певні «бізнесмени» не змогли не скористатися цим, і вже невдовзі на деяких сайтах квитки можна було придбати за набагато вищою ціною.

Завтра у Вашингтоні на церемонію складання присяги очікують близько 2 мільйонів людей.

Під час інавгураційної церемонії Барак Обама буде присягати на тій ж Біблії, на якій давав обітницю шістнадцятий президент США Авраам Лінкольн. Адміністрація Бібліотеки Конгресу надасть реліквію з колекції Бібліотеки, не зважаючи на те, що після присяги на ній Лінкольна у 1861 році, її більше не використовували. Не дивно, що Барак Обама обрав Біблію, на якій присягав його попередник, що скасував рабство. Наприклад, як і Лінкольн, Обама вирушить на вашингтонську церемонію потягом з Пенсільванії.


Інші новини розділу