Найкомфортніші в'язниці світу Автор: lesya · Опубліковано: 23.05.2013 20:32 · Розділ: Суспільство

Є в’язниці, в які не хотілося б потрапити навіть найзапеклішим головорізам. Так, своєю жорстокістю на увесь світ славиться Алькатрас – в’язниця, з якої практично неможливо втекти. Проте є тюрми, відбувати ув’язнення в яких задоволенням, звісно, не назвеш, але багатьом в’язням вони запропонували умови проживання кращі, ніж вдома. Можливість користуватись бібліотеками, ПК, переглядати андроид ТВ - це все можна робити в стінах в'язниці. З одним хіба що недоліком - відсутністю свободи.

Данська в’язниця Vestre Fængsel, розташована в Копенгагені, розрахована на одночасне утримання 530 осіб. Вона є однією з найстаріших в’язниць країни, і тут відбувають покарання засуджені не менш ніж на п’ять років. Окрім звичних уже для багатьох в’язниць у світі тренажерного залу, бібліотеки та медичного центру, на території виправного закладу працює магазин, в якому продається практично все, що й у магазинах по той біг колючого дроту, окрім хіба що алкоголю.

Особливістю цієї виправної установи є те, що в’язням виплачують допомогу в 50 крон (близько € 7); крім того, їм пропонують немалий заробіток – 10-35 крон в годину.

Наглядачі цієї в’язниці змушені пройти серйозну підготовку, яка триває три роки. А все тому, що в місцевих тюремників немає зброї, отож надіятися доводиться виключно на свої руки.

В німецькому місті Gelsenkirchen розташувалася тюрма, яка вважається однією з найбільш сучасних в’язниць Європи. Розрахована трохи більше, як на п’ять сотень осіб, вона займає територію в 100 000 квадратних метрів. Відбувають покарання тут і чоловіки, й жінки, при чому останнім дозволяють прогулюватися за тюремними стінами - під наглядом, звісно ж.

Норвежці, які славляться своєю лояльністю навіть до найжорстокіших злочинців, в 2010 році збудували в’язницю, яка зовні скидається на пансіонат - тут є звукова студія, кулінарні курси та окремий будинок в’язнів, до яких на побачення приїхали рідні. Охорона тут беззбройна, наручники теж не передбачені. При цьому покарання відбувають не лише за «невинні» злочини – тут чимало убивць та ґвалтівників. Всі в’язні заповнюють спеціальні анкети, на основі яких тюремне начальство вводить удосконалення.

В Норвегії є ще одна в’язниця, яка є єдиною у світі екологічною в’язницею. Її покликання – розвивати у в’язнів почуття відповідальності за навколишнє середовище. Енергію тут добувають завдяки сонячним панелям, сміття направляють на повторну переробку, а овочі та фрукти, необхідні для споживання, вирощуються прямо на острові. В’язнів тут небагато – всього 115. Охоронців ще менше – на два десятка злочинців один наглядач.

В’язниця San Pedro в Болівії взагалі функціонує без охорони та камер як таких. Розрахована вона на 1500 осіб, і щоб почуватися тут добре, треба мати гроші. Всього територія в’язниці розділена на 8 зон, і всі в’язні платять за своє проживання. За чотири квадратні метри найбіднішої халупки доведеться заплатити 10 доларів на місяць, проте за 1500 зелених можна зняти справжні апартаменти.

Джерело: http://news.students.ru/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.