NASA розпочало розробку 3D-принтера для приготування піци Автор: lesya · Опубліковано: 23.05.2013 10:57 · Розділ: Авто-мото


3D-принтери сьогодні використовуються всюди. Вони лягають в основу все нових проектів, і, схоже на те, традиційні заводи та фабрики в недалекому майбутньому можуть зникнути з лиця землі. Так, 3D-принтери сьогодні застосовуються в сфері автомобілевиробництва для «друку» елементів сучасних авто. Недавно було представлено принтер, «навчений» вготовляти вогнепальну зброю. А цими днями співробітники Американського Космічного Агентства NASA, очевидно, стурбовані раціоном харчування космонавтів, вирішили зайнятися створенням 3D-принтера для приготування піци в космосі.

Так, за словами співробітників агентства, космонавти, які беруть участь у космічних місіях різного роду, в тім числі й ті, які входять до складу Міжнародної Космічної Станції (МКС), в переважній більшості випадків харчуються досить одноманітно. Щоб їх розвеселити та потішити, додавши трішки свята у їхню складну космічну місію, інженери NASA розпочали розробку спеціального 3D-принтера, покликаного допомогти космонавтам готувати піцу в космосі.

Інноваційний прилад, за словами розробників, допоможе суттєво урізноманітнити життя і харчування космонавтів, що беруть участь в тривалих космічних місіях, а це, у свою чергу, додасть позитиву в їхній щоденний настрій, адже, як відомо, піца є однією з улюблених страв для половини населення земної кулі. Всього на розробку проекту фахівці НАСА виділили 125 000 доларів.

Повідомляється, що розробку особливого 3D-принтера, здатного готувати піцу в космосі, займуться провідні спеціалісти компанії Systems and Materials Research Corporation (SMRC). Керівництво проекту взяв на себе головний інженер-механік Анжан Контректор (Anjan Contractor). До речі, саме під його керівництвом трохи раніше було створено 3D-принтер для приготування смачного шоколаду, отож космонавтам залишається лише сподіватися, що за своїми смаковими якостями 3D-піца не поступатиметься 3D-шоколаду.

Однак піцою розробники не обмежилися – просто вона, відносно легка у приготуванні для 3D-принтера, повинна стати першим продуктом, виготовленим цим синтезатором їжі. Далі – черга за складнішими стравами. Картриджі цього принтеру, за словами розробників, наповнятимуться порошкоподібними інгредієнтами, термін придатності яких сягатиме 30 років. Запустивши відповідну програму, космонавти за певний період часу отримають необхідну страву - принтер змішає інгредієнти у необхідних пропорціях, додавши до них воду та жир, і видасть вам готову піцу, або, якщо пощастить, то й шматок пирога…

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.