В американському місті Санта-Крус комп'ютерна програма пророкує злочини Автор: lesya · Опубліковано: 22.05.2013 18:28 · Розділ: Кримінал

Нестандартний підхід до розкриття злочинів проявили нещодавно поліцейські міста Санта-Крус (США) – за допомого спеціальної комп’ютерної програми вони визначають район міста, де існує найвища імовірність пограбувань та крадіжок зі зломом. Туди й виїжджають патрульні машини, намагаючись попередити злочин чи спіймати злочинців на гарячому. За словами правоохоронців, такий підхід – цілком виправданий.

До речі, те, що патрулі виїжджають на місце злочину задовго до його скоєння, часом призводить до кумедних ситуацій, хоча злочинцям, схоже, не до сміху. Як, скажімо, почувався викрадач авто, який ще не встиг відчинити двері бажаного автомобіля, що стояв на підземній паркові, як його помітили співробітники поліції, що мирно поглинали свій обід на відстані кількох метрів від нього в машині без спецзнаків. Невдаху-викрадача затримали ще до того, які він скоїв злочин.

Як ви вже встигли зрозуміти, поліцейські опинилися там не випадково. Всю свою обідню перерву вони провели на паркові, скориставшись «рекомендацією» спеціальної комп’ютерної програми. Програмою місцеві правоохоронці користуються вже близько двох років, і за цей час вона встигла оправдати себе.

Програма працює на основі отриманих даних, які надходять у розпорядження поліції й заносяться в комп’ютер. Аналізуючи ці дані, вона здатна спрогнозувати, в яких районах міста та в який саме час існує найвища вірогідність скоєння злочинів – крадіжок та грабежів, оскільки, на жаль, насильницькі злочини програма поки що не здатна передбачити. Кожну зону ризику умовно поділено на 15 квадратів розмірами близько 150 х 150 м, за кожним з яких заздалегідь закріплені поліцейські патрулі.

Такий прогноз стає можливим завдяки використанню сили силенної даних. Predictive Policing було створено завдяки зусиллям Джорджа Молера та Джеффрі Брентінгема. За основу було взято концепцію прогнозування «афтершоків» після землетрусів. Дослідники припустили, що після скоєння злочину також є сенс очікувати «повторення».

В 2011 році ідеї дійшли до начальника поліції Санта-Круса Стіва Кларка, і той вирішив випробувати програму на практиці. Разом з ученими вони занесли в програму дані стосовно злочинів за останні вісім років та низку інших відомостей, які не стосувалися правопорушень - метеоінформацію, відстань до парків, автобусні маршрути тощо. Результат перевершив усі очікування.

Всього за один рік роботи програми кількість крадіжок зі зломом скоротилося на 11%, автоугонів - на 8%, в той час як кількість затримань зросла на 56%. Разом з цим, в сусідніх містах рівень злочинності зростає.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу