Джек Різник та Вінсент Ван Гог - одна і та ж особа Автор: lesya · Опубліковано: 22.05.2013 14:29 · Розділ: Цікаві факти

Напевне, немає людини, якій би не ставало моторошно від однієї лише думки про Джека Різника – знаменитого маніяка, який забрав життя багатьох жінок та дівчат. Про нього ходило безліч чуток, однак достеменно з’ясувати всі таємниці, які окутували цю загадкову постать, не вдалося нікому. І ось з’явилася ще одна догадка, автор якої стверджує, що Джеком Різником був не хто інший, як сам Ван Гог.

Так, Дейл Ларнер навіть видав книгу зі зловісною назвою «Вінсент на прізвисько Джек». У ній він зіставив загальновідомі нечисленні факти з життя Джека з деякими фактами, які стосуються великого Ван Гога. В результаті дослідник дійшов шокуючих висновків: немає сумнівів, що Джек Різник та Ван Гог - це один і той же чоловік!

В книзі автор наводить декілька фактів, що служать на підтвердження його припущення.

Досліджуючи творчість Ван Гога та вивчаючи біографію маніяка, Дейл помітив, що зображення ірисів на одній із картин митця разюче нагадує обриси обличчя скаліченої та спотвореної Різником жертви.

Виходить, що Ван Гог «сховав» зображення жертви Різника на одній зі своїх картин. Ім’я цієї жертви - Мері Келлі.

Крім того, Дейл помітив, що почерк художника дуже схожий з почерком Джека, і це видно навіть неозброєним оком. У книзі автор навів окремі фрагменти та зразки написання кількох літер, взятих з листів Різника (його манера написання - ліворуч) і Ван Гога (праворуч). Те, що представлені фрагменти вельми схожі між собою, очевидне навіть для скептиків…

Дейл Ларнер проводить паралелі між датами вбивств, які приписують Джеку, та днем народження матері Ван Гога. Чотирьох жертв лондонського убивці було виявлено за кілька днів до дня народження матері художника, яка народилася 10 вересня. Що це, звичайний збіг обставин чи оригінальний та кривавий «подарунок»?

Так, перше вбивство кривавого маніяка було здійснене 5 вересня 1873 року, третю жертву знайшли 8 вересня 1888 – в ту ж ніч було скоєне ще одне вбивство. 10 вересня 1889 року - останнє вбивство, яке збігається з 70-річним ювілеєм матері Ван Гога.

До цього додається той факт, що Ван Гог мешкав у Лондоні. Проте не всі знають, що переїхав він туди, коли йому виповнилося 20 років– всього через кілька місяців розчленоване жіноче тіло було виловлене з Темзи. Це була перша жертва. Через дев'ять місяців було скоєно друге вбивство – якраз тоді Ван Гог отримав відмову від дочки свого домовласника.

Привертає увагу й історія з відрізаним вухом. Відомо, що різник надсилав у поліцію силу силенну листів. Щоправда, більшість із них згодом назвали фальсифікацією журналістів, які намагалися підігріти інтерес до цієї історії. Однак привертає увагу один цікавий факт – з 24 вересня по 23 грудня 1888 року в поліцію надійшло 157 листів від Різника. Найдовша перерва між листами склала всього 5 днів, а починаючи з 23 грудня 1888 року і аж до 8 січня 1889 поліцейські не отримали жодного послання від Джека. Цілих 16 днів.

23 грудня того ж року Ван Гог відрізав власне вухо, потрапивши наступного ранку до лікарні. Там він пробув до 7 січня – якраз тих 16 днів, за які у Вінсента не було можливості відправити лист від імені Різника.

Джерело: http://mixstuff.ru

Інші новини розділу