Примірник книги про Гаррі Поттера продали за чверть мільйона доларів Автор: lesya · Опубліковано: 22.05.2013 11:29 · Розділ: Цікаві факти

Заплатити чверть мільйона доларів за книгу про Гаррі Поттера – це вже занадто, скажете ви? А ось і ні – принаймні так думають організатори торгів від всесвітньо відомого аукціону Sotheby's і таємничий покупець, що виклав за примірник суму в 227,2 тисячі доларів.

Так, цими днями в рамках аукціону Sotheby's було продано примірник першого видання книги "Гаррі Поттер і філософський камінь" (Harry Potter and the Philosopher's Stone). Цей примірник містив примітки автора, Джоан Роулінг, і за нього виклали шалену суму - 150 тисяч фунтів (227,2 тисячі доларів). Така висока вартість примірника зумовлена тим, що в 1997 році перший тираж книги був зовсім невеликий – всього п’ять сотень примірників. Джоан Роулінг зробила на сторінках твору нотатки, як про саму книгу, так і про її екранізацію.

Початкова вартість лоту становила всього 20 тисяч фунтів (30,3 тисячі доларів), повідомили представники аукціонного дому. Що ж, очевидно, організатори аукціону вирізняються більшою адекватністю, ніж його учасники.

Нагадаємо, що романи про Гаррі Поттера - хлопчика-чарівника, який веде одвічну боротьбу зі злом, завоювали шалену популярність. Їх дуже високо оцінили критики, а комерційний успіх у всіх куточках світу зробив авторку мільйонеркою. Так, книги про Гаррі Поттера дуже швидко стали бестселерами, а кількість проданих в 2011 році примірників перевищила 450 мільйонів. На сьогоднішній день романи перекладені 67 мовами світу. На екрани вийшла й екранізація книг.

Проте не лише книгу про Гаррі Поттера виставляли на торги: в рамках цього ж аукціону було продано твір канадської письменниці Маргарет Етвуд під назвою «Сліпий вбивця» (The Blind Assassin), вартість якого склала всього 3,5 тисячі фунтів (5,3 тисячі доларів).

Роман Янна Мартела під назвою "Життя Пі" (Life of Pi), який, до речі, в минулому році також було екранізовано і фільм завоював кілька «Оскарів», - було продано за 2,5 тисячі фунтів (3,78 тисячі доларів).

Всього на торги було виставлено 51 твір – кожен примірник супроводжувався ремарками авторів видань. Серед виставлених на торги творів - "Щоденник Бріджит Джонс" (Bridget Jones's Diary), написаний Хелен Філдінг; "Страх і відраза в Лас-Вегасі" (Fear and Loathing in Las Vegas) – твір Хантера Томпсона, до якого додавалися ілюстрації Ральфа Стедмана; "Північне сяйво" (Northern Lights) - робота Філіпа Пулмана; твір "Матильда" (Matilda) Роальда Даля, а також "Вовчий зал" (Wolf Hall) Хіларі Мантел.

За словами організаторів торгів, всі кошти, виручені в рамках аукціону, підуть на благодійність. Торги були організовані британським PEN Club - об'єднанням професійних письменників та журналістів.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу