У Голландії спорудили "Вежу емоцій" Автор: lesya · Опубліковано: 21.05.2013 19:33 · Розділ: Цікаві факти

Цікава, оригінальна та вкрай незвична споруда з’явилася нещодавно в центрі одного міста в Голландії. Назва цієї споруди не менш оригінальна та загадкова – «Вежа емоцій».

Цими днями в центрі голландського міста Детінхем було встановлено незвичайну споруду – «Вежу емоцій», основне призначення якої, за задумом авторів проекту, показувати мешканцям міста, які настрої переважають серед його мешканців кожного дня.

«Вежа емоцій» здатна змінювати кольори. В залежності від настроїв городян, вона стає жовтою, зеленою, червоною або ж синьою – кожен колір відповідає певній емоції.

Дізнатися, який настрій є домінуючим в той чи інший день, вежі допомагають результати відповідних опитувань. В рамках цих анкетувань соціологи пропонують добровольцям набір нескладних запитань, на які пропонується кілька варіантів відповідей.

Отримані в рамках опитування дані заносяться в комп’ютер, після чого спеціальна програма їх відповідним чином обробляє. Отримані результати й дозволяють вежі засвітитися тією чи іншою барвою.

Червоний колір означає, що в серцях більшості опитаних мешканців міста панує кохання та любов. Якщо ж вежа спалахнула жовтим, то це значить, що городян опанував страх. Синій колір символізує щастя. Якщо ж «Вежа емоцій» світиться зеленим, то новини невтішні, адже відтепер зелена барва асоціюватиметься в місцевого населення з ненавистю.

Вежа емоцій
Вежа емоцій


За словами автора проекту, вежа виконана у формі перевернутого серця, проте далеко не всі можуть простежити цю схожість. Та якщо взяти до уваги той факт, що вежа відтворює форму того серця, яке б’ється у нас у грудях, а не його символічного зображення, то ця схожість стає очевидна.

Результати проведеного опитування дозволяють визначити, в якому домі чи районі міста мешкають найбільш щасливі та нещасливі люди. Після цього кожен бажаючий може відправити послання за «адресою любові чи ненависті».

Таким оригінальним способом розробники проекту намагаються зробити щасливими якомога більше людей. Для цього частенько в райони з «нещасливими» мешканцями надсилають букети квітів чи повітряні кульки з приємними побажаннями.

Неподалік від вежі встановлена відеокамера, отож після настання сутінок кожна людина може подивитися по веб-камері, який настрій панує в місті.

Джерело: http://1001fact.ru

Інші новини розділу