4 причини, чому над вашими жартами ніхто не сміється Автор: lesya · Опубліковано: 21.05.2013 14:41 · Розділ: Цікаві факти

Чи знайома вам ситуація, коли ви, пожартувавши, замість очікуваного вибуху реготу отримуєте натягнуті штучні усмішки у відповідь? В чому справа, задаєтеся ви питанням, адже нібито і жарт смішний, і ви раніше реготали над ним до болю в животі, а тут таке… Не поспішайте звинувачувати оточуючих у відсутності почуття гумору – можливо, справа тут в кількох причинах, описаних нижче.
1. Ймовірно, реакція оточуючих, явно не така, як вам того хотілося б, зумовлена тим, що ви не врахували елемент несподіванки.

Так, на сьогоднішній день існує кілька теорій, спрямованих на пояснення природи гумору. Одним із основних моментів тут є саме несподіванка. І якщо повторювати один і той самий жарт, навіть геніальний, з часом він перестане бути смішним. Стосується це не лише змісту, але й стилю. Це легко простежити на прикладі ситкомів. Якщо ви їх дивитеся часто та систематично, то напевне помітили, що з роками їхні жарти стають плоскими і тупими, хоча насправді вони є по-своєму оригінальними та смішними. Проте з часом глядачеві вони видаються однотипними і надокучують.

Та й якщо в вирішили вразити когось жартом, почутим з уст відомого телеведучого, - не поспішайте цього робити: телевізор є не лише у вас, а соціальні мережі на зразок Твіттера зроблять навіть гострий жарт прикрою банальністю.

2. Другою причиною, через яку аудиторія може не сміятися з ваших жартів, в тому, що присутні можуть не володіти достатньою інформацією, щоб схопити суть сказаного. Так, є жарти, які називаються інсайдерськими,і вони актуальні лише для невеликого кола осіб: їх зрозуміють в сімейному колі чи колеги на роботі, однак на тих, хто знаходиться за межами цього тісного кола розуміння, жарт ніякого враження не справить.

3. Серйозні обличчя у відповідь на жарти можуть бути й тоді, коли ви вибрали предмет, над яким присутні в принципі ніколи не сміються. Так, є багато речей, які сприймаються нами виключно серйозно. Це, для прикладу, смерть дитини чи жарти про геноцид. Однак є теми менш глобальні, проте в декого з присутніх вони можуть викликати сумні асоціації. Тут ви вже нічого не поробите, адже те, що може видатися надзвичайно смішним для одних, в інших викликатиме смуток та відразу.

4. А буває так, що причина всьому – зміна аудиторії. Приміром, ви виступаєте на конференції, і, налагодивши контакт з аудиторією, розкидаєтеся жартами направо й наліво. Аудиторія регоче, ви задоволені, конференція вдалася. Через деякий час ваші жарти потрапляють в Інтернет, і – о диво!- замість сміху та веселощів на вас зусібіч посипалися критика та злісні коментарі. В чому ж справа?

Відповідь тут проста - ваша аудиторія змінилася, і контакту з нею ви вже не маєте. Те, що здавалося смішним у певному контексті, в інших умовах може видатися блюзнірством.

Джерело: http://mixstuff.ru

Інші новини розділу