Адам Райнер - єдина в історії людина, яка була і карликом, і велетнем одночасно Автор: lesya · Опубліковано: 21.05.2013 11:57 · Розділ: Цікаві факти

Кожна людина по-своєму особлива та неповторна, однак є особистості, які настільки відрізняються від решти представників людства, що їх можна назвати по-справжньому унікальними.

До таких особистостей належить і Адам Райнер – чоловік, який був і карликом, і велетнем одночасно. Такий собі живий Гулівер. Щоправда, Райнер – персонаж цілком реальний, і для того, щоб бути велетнем чи карликом йому не доводилося подорожувати в казкові світи з незвичним населенням…

Дивний чоловік Адам Райнер народився в австрійському місті Граці в 1899-му році. Його батьки були звичайнісінькими зовні людьми - ріст батька становив 172 см, а матері - 165 см. Ріст брата Адама був таким же, як і в їхнього батька. Однак Адам був особливим.

До наших днів дійшли відомості з 1917 року – тоді 18-річний юнак намагався вступити на службу в армію, однак отримав відмову через надто малий зріст – тоді хлопець був всього 138 см заввишки. Всього через рік Адам повторив спробу, однак знову отримав відмову: хлопець за рік підріс на 5 сантиметрів, однак і цього виявилося недостатньо для служби в армії. Адама вважали карликом, максимальний ріст яких не перевищує 147 см.

При цьому попри свій крихітний зріст Адам мав непропорційно великі ноги. Він носив взуття сорок третього розміру, а коли хлопцеві виповнився 21 рік, розмір його ноги був 53-ім. При цьому ріст хлопця залишався незмінним.

Так тривало ще кілька років: ступні хлопця росли, а вгору він не піднімався ні на сантиметр. Та коли Адам відсвяткував 26 день народження, з ним сталося щось неймовірне: хлопець знову почав рости. За шість років він виріс до 218 сантиметрів. Колишній карлик міг би вирости ще більше, однак в 26 років у хлопця дуже сильно викривився хребет, і через деякий час він став. інвалідом: йому було важко ходити та приймати їжу, і значу частину свого життя він був прикутим до ліжка. З часом Адам майже повністю втратив зір та оглух на ліве вухо.

Цей дивний чолов’яга зацікавив медиків, і вони з’ясували, що в Адама була пухлина на гіпофізі. Власне, через неї чоловік і почав рости у віці, коли люди зазвичай рости якраз припиняють. Наявністю пухлини пояснюється і часткова сліпота. Пухлина стала поштовхом до розвитку захворювання під назвою акромегалія. Гіпофіз хворих на цю недугу людей виробляє надмірну кількість гормонів росту, при цьому сплеск цих гормонів припадає саме на зрілий вік. Втрату зору медики пояснили тим, що пухлина тиснула на зорові нерви.

У 1930-му році медики видалили пухлину. Але чоловік не переставав рости, уповільнилися лише темпи зростання. Хребет чоловіка викривлювався ще більше, і так тривало протягом останніх 19 років його життя. Всього колишній карлик виріс до 234 см, і не знати, на скільки б йому ще вдалося вирости, якби у 1950-му році у віці 51 року Адам Райнер не помер. Таке трагічне і складне життя навряд чи можна назвати життям, однак феноменальне захворювання зробило Адама єдиною людиною в історії, яку можна офіційно вважати одночасно і гігантом, і карликом.

Джерело: http://mainfun.ru

Інші новини розділу