Відкриття "будинку Барбі" викликало обурення у Берліні Автор: lesya · Опубліковано: 20.05.2013 08:55 · Розділ: Події у світі

Трохи несподівану та доволі-таки неоднозначну реакцію викликав у громадськості невинний на перший погляд будиночок Барбі, що відкрився цими днями у Німеччині. Не сподобався він в першу чергу феміністкам, які вкрай бурхливо відреагували на цю подію, яка відбувалася в Берліні, пише Андреа Таркуїні на сторінках видання La Repubblica.

«Pink stinks» або «Рожевий сморід» - ось як охарактеризували феміністки світ сучасної Барбі. Проти чого вони протестують? Відповідь очевидна: вони заперечують Барбі як символ жінки-предмета, пише журналіст.

Протест спалахнув кілька днів тому в Берліні, коли поруч з легендарною Александерплац влаштували маніфестацію активістки організації Femen, який підтримали представниці багатьох інших німецьких і європейських феміністських організації. Чому обурення та протест спалахнули саме зараз? Справа в тому, що Barbie-House - пересувний музей ляльки Барбі в натуральну величину став першим у Європі. Розпочавши роботу в Берліні, він повинен переїхати в інші європейські міста.

За твердженням кореспондента, приватним охоронцям довелося захищати нечисленних відвідувачів «Дому Барбі» від численних активістів. Здебільшого відвідувачами заходу були молоді мами, які приїхали зі своїми доньками на метро, щоб глянути на казковий музей улюбленої для багатьох іграшки. Вони зовсім не очікували нападок з боку борців за рівні права і можливості, дисидентів різного штибу, що виступають проти ринкової моделі жінки-предмета, сексуальної домогосподарки, яку цікавлять лише кухня та шикарні сукні.

На акції були присутні кілька сотень відвідувачів та набагато більше демонстрантів. Кульмінація протесту співпала з моментом, коли організатори «Дому Барбі» встановили біля входу туфельку на високій шпильці, природно, рожевої барви. Біля входу одразу ж з’явилася активістка Femen, одягнена в дуже вже коротеньку спідницю, з розп'яттям в руках. «Бути Барбі - це не професія!» - встигла вигукнути вона, перш ніж її знешкодили охоронці. Після цього в натовпі протестуючих почали скандувати «Спалимо цей дім!». В той час ще одна з представниць Femen почала бігати навколо ляльки в натуральну величину та розмахувати факелом, пише журналіст.

Пояснюючи події та позиції протестуючих, одна з активістів – журналістка Дженніфер Вілтон - з цього приводу зазначила: «Заради бога, немає ніяких заборон, навіть для будиночків Барбі. Однак Барбі абсурдних розмірів є символом тієї культури, яка не залишає дівчаткам і дівчатам свободи вибору. І хочуть вони того чи ні, над ними тяжіє реклама, і ми виступаємо проти цього», - повідомляється у виданні.

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу