Спортсменам дозволили курити марихуану Автор: lesya · Опубліковано: 17.05.2013 14:51 · Розділ: Спорт

Ставлення до марихуани у світі вкрай неоднозначне. Належить ця речовина до наркотиків, тому в більшості кран світу її вживання, вирощування та зберігання суворо карається законом. Проте наукою доведені й терапевтичні властивості речовин, що містяться в марихуані. Зокрема, вона є прекрасним знеболюючим для хворих раком і засобом, який допомагає зупинити розвиток ракових пухлин. Тому в світі дедалі більше країн переглядають своє ставлення до цього наркотику. Нещодавно, для прикладу,марихуану дозволили курити спортсменам.

Так, цими днями представники Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) на з’їзді в Монреалі переглянули технічне правило, яке стосується забороненого препарату - марихуани. Тепер відмітка концентрації в організмі, після якої слідує дискваліфікація, підвищена в десять разів - до 150 нанограмів на один міліграм крові.

Поштовхом для такого рішення стало прийняття нової версії Всесвітнього антидопінгового кодексу, пояснили представники ВАДА.

Новий кодекс, який планують прийняти в листопаді цього року, і нові правила, утверджені ним, взагалі ставлять запитання, чи доцільно зараховувати марихуану до допінгів. В результаті спеціалістам довелося переглянути критерії, за якими субстанція вважається забороненою в спорті.

Всього цих критеріїв, пояснюють спеціалісти, існує три. Той чи інший препарат ризикував потрапити до категорії допінгів, якщо він сприяв підвищенню спортивного результату, завдавав шкоди здоров'ю спортсмена та суперечив самому духу спорту.

І якщо раніше вистачало будь-яких двох цих критеріїв для того, щоб препарат потрапив під заборону, сьогодні абсолютно обов’язковим критерієм стає перший (підвищення спортивного результату) та один з двох на вибір.

В результаті виходить, що зовсім скоро може знадобитися необхідність переглянути питання, чи можна взагалі вважати марихуану допінгом. Особливо у контексті того, що сьогодні позитивні проби на марихуану дуже поширені, навіть серед спортсменів. Тепер вживати марихуану спортсменам забороняється виключно в період змагань. При цьому ВАДА прийняло рішення підвищити рівень концентрації марихуани в організмі, перевищення якого потягне за собою дискваліфікацію. Зрозуміло, таке рішення зовсім не означає, що спортсменам дозволили «затягуватися косячком» прямо перед стартом, однак тепер у випадку, якщо в організмі спортсмена виявлять марихуану, йому не доведеться вигадувати пояснення на кшталт «надихався в нічному клубі» чи ще щось в цьому дусі.

Джерело: http://news.rambler.ru

Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.