Вчені з'ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків Автор: lesya · Опубліковано: 17.05.2013 06:21 · Розділ: Наука

Фото з zaberaj.ru
Фото з zaberaj.ru

Намагаючись з’ясувати питання, чому представниці прекрасної статі живуть довше від чоловіків, вчені провели чимало досліджень, однак істинної причини цього явища виявити не вдалося. А нещодавно науковий світ поповнився черговою гіпотезою, яка намагається розгадати секрет довголіття жінок.

Так, медики з усього світу давно помітили досить дивний феномен: практично в будь-якому куточку світу представниці прекрасної статі живуть довше, ніж сильна половина людства. У Росії різниця між середньою тривалістю життя чоловіків та жінок дуже висока – цілих дванадцять років. Російські чоловіки в середньому живуть 63 роки, тоді як жінки доживають до 75 років. У Великобританії ця різниця набагато нижча - 79 років живуть чоловіки, та 82 роки - жінки. В Японії чоловіки в преважній більшості також доживають до 79 років, а ось середній вік, до якого доживає в Японії слабка стать, сягає 85,5 років. Вчених давно цікавило запитання, в чому ж причина цього явища.

І ось нещодавно японські медики з Медичного університету Токіо провели дослідження, рамках якого наблизилися до нового пояснення цього феномену. В ході роботи вони проаналізували зразки крові, взяті в здорових японців та японок у віці від 20 до 90 років. Всього в експерименті взяло участь 256 мешканців країни.

Основним аспектом аналізу було визначення в кров’яних зразках вмісту білих кров'яних тілець та сигнальних речовин імунної системи, званих цитокінами. В результаті з’ясувалося, що імунна система жінок набагато довше зберігає свою працездатність, тоді як захисні сили чоловічого організму зношуються куди швидше.

В принципі, кількість лімфоцитів (Т-клітин і В-клітин, що виробляють антитіла) та цитокінів з віком скорочується і в чоловіків, і в жінок, однак цей процес у представників обох статей відбувається з різною швидкістю.

При цьому, як з’ясували дослідники, з віком в людському організмі зростає кількість клітин-убивць - типів CD4 і NK, які безпосередньо виконують функцію знищення чужорідних організмів, а також ракових пухлин. В жінок похилого віку концентрація цих клітин набагато вища, ніж у їхніх ровесників чоловічої статі.

Крім того, цитокін інтерлейкін-10 (IL-10), який є одним з найважливіших регуляторів запалення в нашому організмі, також поступово зникає з людського організму. З чоловічого – швидше. Цитокін покликаний не дозволити імунній системі нашкодити здоровим органам. В результаті запальні процеси у представників сильної статі заходять у своєму розвитку далі, ніж у жінок. Та й гормон естроген захищає слабку стать від серцево-судинних захворювань до настання менопаузи.
http://www.kp.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.