Дослідники створили сорочку, яку не треба прати Автор: lesya · Опубліковано: 16.05.2013 20:19 · Розділ: Нові технології

Незалежно від того, любите ви сорочку чи ні, практично у кожного чоловіка в гардеробі є цей предмет одягу. З одного боку, сорочки – досить-таки вигідні, адже носити їх можна як завгодно та з чим завгодно – з джинсами та брюками, краватками, піджаками тощо. Проте є у них один вельми прикрий недолік - час від часу сорочки треба прати. І робити це треба набагато частіше, ніж ті ж джинси. Однак, як твердять деякі дослідники, незабаром з’являться сорочки, які можна буде взагалі не прати.

Так, автори проекту Wool & Prince створили сорочку, яку можна носити без прання до 90 днів, при цьому вона не втратить ні свого охайного вигляду, ні запаху свіжості. Все, що необхідно робити, це періодично сорочку просушувати та провітрювати. Цей предмет гардеробу було перевірено на практиці 15 учасниками експерименту, які зобов’язалися випробувати сорочку в екстремальних умовах – від альпіністських сходжень в Андах до танцювальних марафонів в «тропічних» клубах Нью-Йорка.

За словами творців виробу, такі сорочки не лише дуже зручні для повсякденного носіння, але й досить вигідні для навколишнього середовища. Адже чим рідше ви пратимете своє вбрання, тим менше шкідливих миючих засобів використовуватимете, і тим менше хімічних речовин віддасте в навколишнє середовище. Цей фактор дуже важливий, особливо у контексті того, що переважна більшість пральних порошків - синтетичні продукти хімічних виробництв.

Волокна відновлюють форму
Волокна відновлюють форму

За словами творців сорочки, виготовити тканину, яка не піддається забрудненням, вдалося зовсім не завдяки використанню новітніх технологій, що одразу спадає на гадку. Справа тут в ретельному підборі натуральної сировини. Такі сорочки зшиті з м’якої вовняної тканини Cotton-Soft, виготовленої з тонкої та якісної шерсті австралійських мериносів. Однієї такої сорочки вистачить на 2-3 роки інтенсивної експлуатації.

Перед тим, як створити тканину, спеціалісти Wool & Prince провели чимало експериментів. Спершу вони з’ясували, що волокна вовни міцніші від бавовняних, тому вони краще протистоять розривам та зламам. Їх можна згинати більш ніж 20 тисяч разів, не завдавши шкоди тканині, тоді як бавовняні волокна ламаються після 3200 вигинів. Крім того, шерсть стійка до зминання, оскільки її волокна здатні відновлювати природню форму.

Секрет протистояння неприємним запахам - в тому, що сам по собі піт людини не має запаху. Запах з'являється в результаті діяльності бактерій, а шерстяні волокна дуже швидко вбирають піт, випаровуючи його. Шерсть не накопичує запахи, отож провітрювання цілком вистачає для того, щоб позбутися неприємного запаху.

На даний час одна така сорочка коштує 98 доларів.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.