Неочікувана сировина для виробництва біопалива Автор: lesya · Опубліковано: 14.05.2013 19:40 · Розділ: Нові технології

Фото з mama.ua
Фото з mama.ua

Запаси викопного палива, як відомо, з кожним днем зменшуються, а потреба в них тільки зростає. Тому людство змушене шукати все нові альтернативні варіанти. Їх, треба сказати, є чимало, і часом паливо можна добувати із зовсім неочікуваних речей.

Для прикладу, данці навчилися перетворювати в паливо сміття: місцева компанія Dong Energy у співпраці з енергетичною компанією Amagerforbrænding нещодавно випробувала нову технологію, яка дозволяє перетворювати побутове сміття в напіврідку субстанцію, яка багата енергією. З рідини можна отримувати теплову енергію та електроенергію. На сьогоднішній день компанії здатні переробляти до 800 кг відходів щодня, проте зовсім скоро виробництво планують розширити. Суть технології полягає в нагріванні сміття в умовах високої температури, після чого його охолоджують для змішування ферментів.

Інший підхід до видобутку палива виявив вчений з Берклі – він вирішив видобувати паливо з трави. Джордж С. Чак, який займається вивченням генетики рослин, експериментував з генами кукурудзи з метою винайдення трави, яка б могла швидко рости. В результаті він зрозумів, що може створювати безліч зернових рослин, які містять більше крохмалю з Corngrass 1. Зерно перетворять у цукор, а цукор – в етанол. При цьому зерно тривалий час залишатиметься молодим, не потребуючи хімічної обробки.

У біо-паливо можна перетворити навіть тютюн. Дослідники з того ж таки Берклі вирішили застосовувати спеціальні мікроби, щоб змусити тютюн бродити. В результаті вуглеводи,які в ньому містяться, перетворюватимуться в енергоефективне паливо, яке стане замінником нафти.

Не менш цікавий експеримент провели вчені Массачусетського технологічного інституту. В рамках чергового експерименту вони займалися вивченням бактерії Ralstonia eutropha, що мешкає в ґрунті. Вчені пояснюють, що бактерія, яка не отримує певних поживних речовин, перестає рости, при цьому вона утворює складні вуглецеві сполуки, зберігаючи їх у своєму тілі. Вчені знайшли спосіб вивільнення цих сполук у вигляді ізобутанолу.

Біопаливо можна видобувати з водоростей. Це довела світові сімнадцятирічна Сара Фольц, яка переконує, що натуральні масла, які виробляються водоростями, можуть використовуватися як пальне для автомобілів. За своє дослідження дівчина навіть отримала чималу премію - 100 000 доларів.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.