Пілоти, захотівши поспати, доручили керування літаком стюардесі-стажерці Автор: lesya · Опубліковано: 14.05.2013 13:48 · Розділ: Події у світі

Як відомо, безпека польотів значною мірою залежить не лише від справності техніки та комп’ютерного устаткування, а багато в чому від вмінь та навиків пілотів, що керують літаком, а також від рівня відповідальності екіпажу. І дуже часто причино жахливих авіакатастроф, які забирають життя десятків чи сотень людей, стають помилки у керуванні. І особливо трагічно, коли ці помилки стаються через недбалість самого екіпажу, самовпевненість якого може коштувати життя іншим людям…

Так, всезагальний осуд викликав недавній вчинок пілотів авіакомпанії Air India: здійснюючи рейс з Бангкока до Делі вони пішли спати, залишивши стюардесу керувати літаком. При цьому стюардеса була всього-на-всього стажеркою, отож досвіду керування літаком у неї практично не було, що й ледь не стало причиною катастрофи.

Інцидент стався на рейсі AI 133 з Бангкока – літак летів на висоті в одинадцять тисяч метрів.

Коли лайнер набрав необхідну висоту, перший офіцер Равіндра Нат, повідомивши екіпажу, що йому необхідно сходити в туалет, покинув кабіну пілотів і… приліг поспати в салоні бізнес-класу.

Пройшло ще півгодини, і капітан судна Бі Кей Соні вирішив приєднатися до колеги. Він увімкнув автопілот, а керування літаком доручив стюардесі-стажерці.

Один Бог знає, чим все це могло завершитися. Через сорок хвилин польоту дівчина розбудила пілотів: вона випадково відключила автопілот, і життя 166 пасажирів перебувало в неймовірній небезпеці, в той час, як ніхто з них не догадувався, що твориться за штурвалом насправді.

Представники компанії Air India та Управління цивільної авіації підтвердили факт інциденту. Вони також повідомили, що на сьогоднішній день всі члени екіпажу відсторонені від польотів – таким способом їх покарали за порушення техніки безпеки.

До речі, це далеко не перший випадок, коли співробітники міжнародних авіаліній демонструють неймовірну недбалість у виконанні своїх прямих обов’язків. Приміром, у січні цього року бортпровідники британської авіакомпанії British Airways перебрали з алкоголем і влаштували в літаку п’яний дебош. Пасажири розповіли, що бортпровідники, які, щоправда, знаходилися не при виконанні службових обов'язків, вели себе вкрай непристойно. За словами пасажирів, вони розпивали алкоголь прямо з пляшок, нецензурно лаялися та публічно демонстрували «романтичні почуття».

Джерело: http://news.siteua.org

Інші новини розділу