Одноманітна їжа сприяє схудненню Автор: lesya · Опубліковано: 14.05.2013 10:26 · Розділ: Авто-мото

Фото з www.newsmarket.com.ua
Фото з www.newsmarket.com.ua

Людський організм – загадка, яку навряд чи комусь вдасться до кінця розгадати. І хоча вченим сьогодні все більше вдається наблизитися до розуміння його особливостей, деякі властивості людського організму справді вражають. Так, для прикладу, результати досліджень, отримані нещодавно, на противагу поширеним раніше твердженням доводять, що людина здатна худнути, навіть споживаючи висококалорійну їжу. Головне, щоб ця їжа була одноманітною, адже, як виявилося, саме нудьга дозволяє знизити кількість споживаних калорій.

Відповідне дослідження проводилося вченими Університету Буффало та Університету Вермонта. В результаті проведених підрахунків спеціалісти з’ясували, що одноманітне харчування знижує інтерес людини до їжі, в результаті чого її організм засвоює менше калорій, а вага людини знижується.

Стаття, присвячена доволі неочікуваним результатам, опублікована в науковому журналі American Journal of Clinical Nutrition.

В рамках роботи вчені досліджували особливості жіночого організму. Всіх учасниць експерименту вони розділили на дві групи. До складу кожної увійшло шістнадцять жінок, у яких попередньо було констатовано надмірну вагу чи ожиріння або ж їхня вага знаходилася в межах норми. Вік учасниць експерименту коливався в межах 20-50 років. Члени першої групи отримували одну й ту ж їжу протягом цілого тижня, і наприкінці дослідження спеціалістами було зафіксоване зменшення кількості споживаних калорій у порівнянні з членами контрольної групи, харчування якої вирізнялося різноманітністю.

Отримані дані дещо вразили та здивували дослідників: жінкам, які протягом тижня споживали висококалорійні макаронами з сиром, вдалося за цей період з’їсти на 100 калорій менше, ніж жінкам, раціон харчування яких не зазнав змін.

Однак, за словами вчених, позитивний ефект не поширюється на тих, хто вживає одну й ту ж страву всього кілька разів на тиждень: група людей, які харчувалися за цим методом протягом 5 тижнів, засвоювали під час кожного прийому їжі на 30 калорій більше, ніж зазвичай.

Цей феномен отримав наступне пояснення: звичка до певної їжі знижує стимул, тому й організм знижує свої потреби. За словами дослідників, цю техніку можна використовувати в боротьбі із зайвою вагою, і її ефективність буде вищою, ніж у випадку з різними дієтами, час дії яких - обмежений.

При цьому спеціалісти наголошують, що цей метод буде ефективним лише тоді, коли є необхідність скинути всього кілька кілограмів. Якщо ж маємо справу з ожирінням, то однією «нудьгою» в плані їжі проблему не вирішиш.

Джерело: http://www.newsru.co.il

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.