Дизайнер з Брукліну створив світильник, який працює на основі піску Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2013 19:46 · Розділ: Нові технології

Цікавий проект представив нещодавно дизайнер Danielle Trofe, створивши досить незвичні, оригінальні та красиві світлодіоні лампи, що працюватимуть від енергії піску.

Якихось кілька десятиліть тому навряд чи хтось міг би подумати, що лампа може працювати від піску, точніше, від енергії, яка утворюватиметься при пересипанні піску? Так, як це відбувається в пісочних годинниках, які колись були доволі розповсюдженими, втративши популярність сьогодні. Такі пісочні годинники тепер можна зустріти хіба що в кабінетах фізпроцедур в лікарнях, а також в школах під час лабораторних робіт з хімії або фізики.

Взявши за основу принцип роботи такого годинника, дизайнер Даніель Трофі (Danielle Trofe) з Брукліна створив світлодіодні світильники.

Пісочний годинник-світильник
Пісочний годинник-світильник

Пісочні світильники здатні світитися до тих пір, допоки в них сиплеться пісок. За словами автора ідеї, своїм творінням він хотів продемонструвати, що альтернативні джерела енергії можуть бути досить-таки різноманітними і не менш ефективними у порівнянні з традиційними джерелами енергії.

Створений Даніелем світильник досить цікавий, оригінальний та економний, ось лише його необхідно увесь час перевертати – щоб лампа світила, її потрібно перевернути.

За словам дизайнера, такий світильник стане досить оригінальним та економічним декором вашого будинку. І навіть незручність, зумовлена необхідністю їх перевертати, видається не такою вже й проблемою, особливо у контексті того, що така лампа не крутитиме ваш лічильник. До того ж, знаючи період часу, необхідний для пересипання однієї порції піску, ви зможете користуватися цим світильником і для освітлення приміщення, і для відліку часу.

Пісочний годинник - світильник – далеко не єдиний в своєму роді екземпляр оригінальної лампи – дизайнери створюють лампи, які можна назвати справжніми витворами мистецтва.

Свого часу дизайнери Дональд Ліпскі та Джонквіл ЛеМастер створили люстру-дерево, інкрустовану більш ніж 1500 кристалів Swarovski. Основа цієї люстри відлита з бронзи, а гілки облицьовані мідною сіткою. В люстрі практично немає електричних проводів.

Світильник-дерево (фото з http://domsad.delfi.ua/)
Світильник-дерево (фото з http://domsad.delfi.ua/)

А дизайнер Джоанна Хіркас створила люстру-килим – лампи, виготовлені у формі трубок, вона обв’язала грубими нитками, в результаті чого вийшов килим, який випромінює світло.

Лампа-килим (фото з http://domsad.delfi.ua/)
Лампа-килим (фото з http://domsad.delfi.ua/)


А ось іще один винахід - лампи-хмарки. Створені Кеннетом Кобонпом та названі Cloud Suspension Lamp, вони викликають захват як у дітей, так і в дорослих.

Світильник-хмарка (фото з http://domsad.delfi.ua/)
Світильник-хмарка (фото з http://domsad.delfi.ua/)
Джерело: http://infuture.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.