Вчені виявили під водою "густонаселену землю" Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.07.2009 13:49 · Розділ: Екологія

Всього декілька тисяч років тому дно Північного моря між Британією та Нідерландами було сушею. Про це вчені знали давно, але лише нещодавно, перш за все завдяки допомозі голландських рибаків, вони зрозуміли, що це був не пустинний перешийок, а густонаселена земля, яка кишіла найрізноманітнішими видами тварин. За останні 18 років голландські траулери виловили тут більше 200 тонн "супутнього улову": ікла мамонтів, кістки викопних істот - ведмедів, гієн, вовків, оленів, шерстистих носорогів, левів, шаблезубих котів та інших.

Рибаки розповідають, що раніше вони часто викидали такий улов назад в море, але тепер налагоджено канали для продажу знахідок на інтернет-аукціонах, а, у випадку особливо цікавого "улову" вони контактують безпосередньо з палеонтологами. Адже, крім всього іншого, тут, на дні Північного моря, було виявлено останки неандертальців - сліпої гілки розвитку людства, і кроманьйонців - наших прямих предків.

Щоб гарантувати, що найбільш цінні експонати потраплять до рук дослідників, голландський митник на прізвисько Дикий Мол, створив цілу мережу, що займається викупом виявлених рештків у місцевих рибаків при поверненні з моря. Заручившись підтримкою друзів, йому вдалося охопити майже всі порти країни.

Незабаром, з екологічних міркувань, в Євросоюзі донний тралінг (виловлювання донної риби за допомогою мішкоподібної сітки) буде заборонено. Зважаючи на те, що такий метод відлову риби був основним джерелом знахідок, уряд Нідерландів, як вважають рибаки, збереже декілька таких траулерів для наукових цілей.

Джерело smolensknews.ru


Інші новини розділу