Безрукого художника з Казахстану не впустили у Великобританію через відсутність відбитків пальців Автор: lesya · Опубліковано: 08.05.2013 11:45 · Розділ: Події у світі

Художник малює картини ногами (фото з сайту copypast.ru)
Художник малює картини ногами (фото з сайту copypast.ru)

Курйозний та водночас доволі-таки неприємний випадок стався в житті одного казахстанського художника – йому не відкрили візу до Великобританії через те, що він, не маючи обох рук, не зміг надати відбитків пальців.

Так, цими днями казахстанський художник на ім’я Каріпбек Куюк отримав відмову при запиті на відкриття візи до Великобританії. Основною причиною відмови стало те, що художник не представив якісних відбитків пальців. Однак навіть при найбільшому бажанні цього зробити він аж ніяк не міг, оскільки Каріпбек є інвалідом, і в нього відсутні обидві руки.

Відвідати Великобританію Куюк мав намір у квітні. Поїздка планувалася в рамках антиядерної конференції. Для оформлення візи він звернувся до візового центру, розташованого в Алма-Аті. Художник розповів, що у візовому центрі його сфотографували в кількох ракурсах, отож на фотографіях було чітко видно, що в нього немає рук.

Через деякий час Куюк отримав листа з відмовою. Його уривок можна прочитати на сторінці проекту ATOM (проект бореться за заборону ядерних випробувань) на сторінках Facebook. «Причина, по якій ви отримали відмову, - в тому, що біометричні дані, які Ви надали разом із заявкою на візу, були поганої якості. Будь ласка, зв'яжіться з центром візової підтримки для того, щоб оформити нову заявку. Окрім того, надайте нові біометричні дані високої якості». У поясненні до тексту наголошується на тому, що під «біометричними даними» маються на увазі відбитки пальців.

«Мене попросили зробити додаткові відбитки пальців, в той час як навіть відбитків поганої якості я їм запропонувати не міг фізично», - розповів художник. За його словами, скоріше за все сталося прикре непорозуміння.

Художник із Казахстану також розповів, що наприкінці минулого року він відвідував США, і ніяких проблем з відкриттям візи у нього не було.

У даному контексті зазначимо, що художник Каріпбек Куюк народився в 1968 році неподалік території, на якій розташовувався Семипалатинський ядерний полігон. Хлопчик народився без рук, що спонукало його виступити з програмою, спрямованою проти атомної зброї. Свої картини 45-річний казахстанець пише, тримаючи пензель зубами або пальцями ніг. Художник доклав чимало зусиль до того, щоб приурочити свою творчість до світової антиядерної компанії.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу