Найважчий хімічний елемент названо на честь Коперника Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.07.2009 16:19 · Розділ: Цікаві факти

Німецькі першовідкривачі визначилися з назвою для 112-го елементу періодичної системи Менделєєва. Цей елемент відтепер буде називатися копернікієм (Copernicum, Cp) на честь великого астронома, Миколи Коперника.

Так вирішили дослідники з німецького Інституту важких іонів GSI в Дармштадті, що здійснили відкриття ще в 1996 році. "Після офіційного визнання нашого відкриття Міжнародною асоціацією хімії, ми зупинилися на назві "копернікій" для 112-го елементу. Цим ми хочемо вшанувати пам'ять видатного вченого, відкриття якого лягли в основу сучасного уявлення про світ", - заявив керівник дослідницької групи, Зігурд Хофман.

112-й елемент був вперше синтезований 9 лютого 1996 року та був отриманий шляхом бомбардування цинковими атомними ядрами свинцевої мішені в прискорювачі важких іонів. З офіційно визнаних, цей елемент - найважчий. Співробітникам GSI раніше вже випадала честь давати назви хімічним елементам. Це - борій, гасій, мейтнерій, дармштадтій і рентгеній.

Джерело grani.ru


Інші новини розділу