Microsoft розкрила секрети своїх технологій майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 29.04.2013 21:42 · Розділ: Нові технології

Фото з www.otvertka.com
Фото з www.otvertka.com

Сучасні компанії наперебій стараються вразити світ черговою новинкою. Розробляються нові технології, в появу яких всього кілька років тому повірити було важко. В більшості випадків ці технології на стадії розробки зберігаються в суворій таємниці, і про них стає відомо лише з уривків інформації, роздобутої журналістами, або ж уже безпосередньо після офіційної демонстрації того чи іншого винаходу. Іншим шляхом вирішила піти корпорація Microsoft, привідкривши завісу таємниць власної «Лабораторії-X» та розповівши про винаходи, які чекають нас в недалекому майбутньому.

Глава дослідницького відділу Microsoft Рік Решід розповів про деякі винаходи. Один з них - синхронний перекладач. Роботу цього алгоритму було вперше продемонстровано в Китаї в минулому році. В рамках показу створений модуль розпізнавання зчитував голос Решіда, видаючи текст презентації біжучим рядком на великому екрані. Після цього за лічені секунди програма переклала слова дослідника на китайську мову, генеруючи їх в усне мовлення. Причому речення вимовлялися голосом самого Решіда. Аудиторія була вражена, сприймаючи штучний голос Решіда на ура.

Розроблена компанією технологія здатна складати повністю осмислені речення. Відсоток помилок і зовсім невисокий – всього 7%, при цьому в майбутньому фахівці планують удосконалити технологію. Решід також зазначив, що у людей, які професійно займаються перекладом, відсоток помилок становить 2-4%.

Проте про апаратні потужності, необхідні для роботи алгоритму, не було сказано ні слова. Напрошується висновок, що зі звичайним домашнім комп’ютером, а тим більше з мобільним телефоном, алгоритм не працюватиме.

Крім описаної вище технології, Microsoft велику увагу приділяє розробкам, спрямованим на максимальне наближення штучно згенерованої комп’ютерної мови до мови живого спілкування. При цьому йдеться не лише про особливості вживання тих чи інших слів та побудови речень, але й про міміку та емоції.

Ще один цікавий проект, над яким працюють у Microsoft, ймовірно, стане конкурентом Google Glass, але значно досконалішим. У компанії планують створити контактну лінз для діабетиків, яка перевірятиме рівень цукру в крові та роботу інших систем нашого організму. Отримані дані передаватимуться на мобільний телефон.

Більше того, в цю лінзу планують вбудувати мікроскопічний прозорий дисплей. Працюватиме пристрій без підзарядки, адже для роботи використовуватиме тепло людського тіла.

Крім того, Microsoft працює і над створенням розумного годинника. Однак випуск годинників відкладається через невтішні дані статистики – на сьогоднішній день все менше людей носять годинники, а молодь і зовсім від них відмовляється.

Джерело: http://www.mignews.com

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.