Стиснута в кулак права долоня сприяє запам'ятовуванню Автор: lesya · Опубліковано: 26.04.2013 18:05 · Розділ: Авто-мото

Цікава річ все-таки людський організм. Його системи з’єднані між собою часом настільки невловимими зв’язками, що про наявність їхню ми і не здогадуємося. І лише вчені час від часу оприлюднюють результати нових досліджень, які доводять, що наш організм – не те що не вивчений досконало, а взагалі досліджений мало…

Яскравим підтвердженням вищесказаного стали результати роботи американських психологів, представлені спеціалістами нещодавно. Виявляється, стиснута в кулак права долоня сприяє запам’ятовуванню нового матеріалу та вивченню слів, тоді як кулак на лівій руці стимулює короткочасну пам’ять.

Відповідне дослідження проводилося групою американських психологів на чолі з Рут Проппер з Державного університету Монтклер (Montclair State University). При цьому дослідники наголошують, що виявлені ними закономірності присутні лише в людей, які основну роботу виконують правою рукою. Таки незвичний ефект вчені пояснюють просто: покращення запам’ятовування стає можливим внаслідок стимулювання різних півкуль головного мозку.

Отримані американцями результати вперше були опубліковані на сторінках медичного журналу PLOS ONE. В експерименті психологів взяло участь більше півсотні осіб (51). Учасникам роздали список, який складався з 72 слів, запропонувавши цей список якомога краще запам’ятати і виділивши на все це зовсім небагато часу. Найкращі результати показали ті учасники експерименту, які стискали правий кулак, намагаючись вивчити написане, а при відтворенні списку стискали лівий кулак.

Стиснута в кулак права долоня сприяє запам'ятовуванню (фото з www.gazeta.lv)
Стиснута в кулак права долоня сприяє запам'ятовуванню (фото з www.gazeta.lv)

«Отримані результати є свідченням того, що деякі на перший погляд прості та безглузді рухи тіла можуть тимчасово змінювати функції нашого мозку та покращувати пам'ять», - пояснила актуальність дослідження керівник експерименту Рут Проппер.

І навіть попри те, що під час дослідження спеціалісти не проводили вимірювань активності головного мозку піддослідних, що стало невід’ємним етапом більшості сучасних експериментів, американські вчені вважають, що отримані результати вельми корисні для науки. На їхню думку, на вірогідності результатів, окрім відсутності сканування мозку, не позначилася й відносно невелика кількість піддослідних. Тепер вчені мають намір продовжити дослідження в даному напрямі.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.