Фотовиставка у Нью-Йорку розкаже про звірства "ментів" в Україні Автор: lesya · Опубліковано: 25.04.2013 22:04 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями у Нью-Йорку розпочала роботу досить дивна та скандальна фотовиставка, присвячена звірствам міліціонерів Росії та України. Дональд Вебер, фотограф з Канади, який і є автором колекції, вже встиг отримати приз за свою роботу. Він став одним із переможців минулорічного фотоконкурсу World Press Photo.

Канадець Дональд Вебер вже протягом тривалого часу займається дослідженням збільшення ролі влади в різних країнах світу. Окрім Східної Європи, фотограф відвідав чимало країн Африки та Південної Америки.

На території Росії та України фотограф провів сім років, перебуваючи тут з 2005 по 2012 рік. Добре ознайомившись з особливостями роботи правоохоронних органів в країнах колишнього Радянського Союзу та повною мірою усвідомивши концепцію місцевого поліцейського допиту, Вебер створив серію фотознімків, яку назвав Interrogation Room, що в перекладі на українську означає «Кімната допитів».

До речі, проблема порушень, вчинених працівниками міліції під час допитів, В Україні та Росії стоїть особливо гостро. Розгул міліцейського свавілля, насильство та жорстокість в правоохоронних органах стають дедалі очевиднішими, і їх від суспільства уже не приховаєш.

Підтвердженням цієї прикрої тенденції стали результати соціального дослідження, яке проводилося співробітниками Харківського інституту соціальних досліджень ще в 2011 році. Опитування продемонструвало, що масштаби застосування незаконного насильства в міліції надзвичайно високі. Всього на той час кількість постраждалих від незаконних дій міліції сягнула 980 тисяч осіб.

Так, більше половини - 60% - опитаних громадян вважають, що від застосування «міліцейського насильства» в нашій державі не застрахований абсолютно ніхто. Жертвою цієї жорстокості може стати кожен, незалежно від соціального статусу, кримінального минулого чи його відсутності, та багатьох інших показників.

При цьому анонімне опитування, яке проводилося серед співробітників правоохоронних органів, виявило, що незаконне насильство для більшості респондентів стало невід'ємною складовою професійної діяльності.

Так, 65% опитаних міліціонерів зізналися, що вважають можливим застосування тортур з метою розкриття злочину, а 40% респондентів вважають ці тортури прекрасним видом покарання за скоєний злочин.

Все було б не так страшно – мовляв, катюзі по заслузі, - якби не один сумний факт – від тюрми не застрахований ніхто, і часом за ґратами опиняються або зовсім невинні люди, або ті, чия вина в десятки разів перебільшена…

Джерело: http://censor.net.ua

Інші новини розділу